Akcja Animacja: spektakl i film ''Karaluchy'' Witkiewicza

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-10 09:30:08
Materiał wideo: SYLWETKOWE REWOLUCJE

Szkolne grupy teatralne i filmowe w Szczecinku funkcjonują bardzo prężnie. Można było się o tym przekonać w czwartek 9 czerwca, kiedy to młodzi artyści wystawili sztukę pod tytułem Karaluchy Stanisława Witkiewicza, a także stworzyli film animowany do tego właśnie utworu. Obie adaptacje miały swoją premierę w auli ZSS STO. Poniżej prezentujemy 7 minutowy film przygotowany przez uczniów grupy "Akcja Animacja" ze szczecineckiej Szkoły Społecznej.

Twórczość Witkacego w różnych dziedzinach sztuki jest na tyle rozległa, że ciężko by było zebrać wszystko razem. Uczniowie z ZSS STO  pod przewodnictwem swoich nauczycieli postanowili zająć się jednym z pierwszych utworów, jakie napisał jeszcze jako dziecko, czyli dramatem Karaluchy. Dzisiaj o godzinie 10 uczniowie zaprezentowali zarówno przedstawienie teatralne, jak i film animowany oparty na dziele Witkacego.

Grupa Akcja – Animacja, która stworzyła film, działa w szkole  ZSS STO już od wielu lat. Prezentowany dzisiaj film to tylko jeden z wielu projektów, jaki za sobą mają młodzi pasjonaci kina. Jak się okazuje, to właśnie nakręcenie Karaluchów było nie lada wyzwaniem.

Podczas dzisiejszych prezentacji aula w Szkole ZSS STO była wypełniona po brzegi. Gromkie brawa otrzymali zarówno aktorzy teatralni, jak i występujący w filmie. Karaluchy Stanisława Witkiewicza w adaptacji uczniów ze Szczecinka zostały bardzo pozytywnie odebrane przez widownię. To zapewne zachęci młodych artystów do jeszcze cięższej pracy i rozwijania swoich umiejętności.

Komentarze (1)

maja 2016-06-10 17:32

Masakra nie wiadomo o co chodzi, przez cały filmik to powinno być animowane. gdyby nie ten ,, teatr" było by w miarę spoko. Maciej fajnie zmontowane. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: