Pomoc dla Weroniki. Akcja charytatywna nabiera tempa

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-09 21:36:48
Pomoc dla Weroniki. Akcja charytatywna nabiera tempa
  • Foto: TV Gawex

O chorej Weronice i jej sytuacji jakiś czas temu pisał szczecinecki Temat, który starał się zainteresować mieszkańców naszego miasta losem dziewczynki. Do akcji pomóż Weronice dołączyła także TV Gawex, która wraz z Tematem na bieżąco będzie informować telewidzów i internautów o losach dziewczynki, postępach w leczeniu, a także możliwych formach niesienia pomocy. Dziś 9.06 swoją chęć niesienia pomocy deklarują kolejne podmioty: Gimnazjum nr 2, ZS nr 1 im Komisji Edukacji Narodowej oraz parafianie z Kościoła pw. Ducha Świętego w Szczecinku a także Miejski Klub Lekkoatletyczny.

Pomysł na to aby zaangażować jak najwięcej osób w zbiórkę pieniędzy dla Weroniki  jest taki aby  w najbliższą niedzielę, 12 czerwca przed meczem Polska- Irlandia Północna, na terenie szczecineckiej Strefy Kibica zorganizować zbiórkę pieniędzy do puszek. Zbiórce będzie towarzyszył specjalny koncert wokalistek ze studia wokalnego SAPiK-u, wystąpi również Prokop Band. Akcja rozpocznie się o godz. 13:00 i będzie trwała do końca meczu Polska - Irlandia Pół.

Jak powiedział podczas konferencji w ZS nr 1 im. KEN Jacek Lesiuk, wieloletni trener Weroniki przygotujemy specjalne  atrakcje dla dzieci. Będą stoiska z kolorowankami i wycinankami, będzie można także skorzystać z malowania twarzy przed meczem, młodzież z gimnazjum będzie będzie też robić  chętnym kolorowe warkoczyki. 

Oprócz tych atrakcji na wszystkich odwiedzających w tym czasie strefę będą czekać pyszne ciasta przygotowane przez młodzież, które będzie można nabyć za za symboliczną złotówkę.

Już wiadomo, że to nie ostatnia akcja pomocy chorej Weronice. Jak zapowiedział Jacek Lesiuk 15 czerwca odbędzie się kolejne charytatywne przedsięwzięcie, tym razem o charakterze sportowym. 15 czerwca o godz. 12.00  w Strefie Aktywnego Wypoczynku odbędzie się bieg dla Weroniki. Organizatorem wydarzenia będzie Miejski Klub Lekkoatletyczny. Na koniec planujemy wspólne pieczenie kiełbasek dla wszystkich uczestników.

O wszystkich tych i kolejnych przedsięwzięciach na rzecz Weroniki będziemy Państwa wraz ze szczecineckim Tematem na bieżąco informować.

Przypomnijmy Weronika Masiuk najstarsza z czwórki rodzeństwa państwa Siwirskich jest w II klasie Gimnanzjum nr.2. Do tej pory nastolatka chętnie chodziła do szkoły, miała dużo koleżanek, była lubiana. Przed chorobą trenowała lekkoatletykę i swoją przyszłość wiązała właśnie ze sportem. Od trzech miesięcy Weronika Masiuk, 14-letnia mieszkanka Szczecinka, jest leczona na białaczkę limfoblastyczną. Przeszła już pierwszą chemioterapię, po której pojawiły się powikłania, między innymi w postaci grzybicy płuc. Od tygodnia Weronika przebywa na Oddziale Hematologii Dziecięcej w Szczecinie i potrzebuje wsparcia, finansowego, rzeczowego i mentalnego. Na początku nikt nie chciał nam pomóc, odbijaliśmy się od różnych instytucji, a taka opieka nad chorą kosztuje i nie chodzi tu tylko o pieniądze - mówi Pani Anna. Jako pierwszy o sprawie Weroniki napisał szczecinecki Temat, dziś my chcemy się przyłączyć do niesienia pomocy dla chorej dziewczynki. Całość artykułu dostępna jest TU

Jeśli ktoś chciałby dokonać wpłaty na konto podajemy szczegóły: Konto Stowarzyszenia Rodziców dzieci Chorych Na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe w Szczecinie.

PEKAO S.A. II o/Szczecin Nr konta: 25 1240 3927 1111 0000 4100 0269  dla wpłacających z zagranicy IBAN:  PL25 1240 3927 1111 0000 4100 0269 SWIFT/BIC:  PKOPPLPW

Serdecznie zachęcamy do różnych form wsparcia, czy to poprzez uczestnictwo, w wyżej wymienionych wydarzeniach, czy też poprzez dokonywanie wpłat. Weronika bardzo nas potrzebuje.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: