W CK Zamek trwa ogólnopolska konferencja turystyczna

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-09 11:20:35
W CK Zamek trwa ogólnopolska konferencja turystyczna
  • Foto: TV Gawex

Dziś o godz.10:00 w CK Zamek w Szczecinku rozpoczęło się ogólnopolskie szkolenie zatytułowane „Wiedza, produkt i współpraca kluczem do sukcesu w turystyce”. Podczas trwających przez trzy dni szkoleń i warsztatów uczestniczy będą uczyć się na temat marketingu miejsc, promocji lokalnych zasobów kultury, przyrody czy architektury, współpracy z mediami, czy też preferencji turystów zagranicznych odwiedzających nasz kraj.

W Szczecinku w dniach 9-10 czerwca 2016 roku odbywa się szkolenie pn. „Wiedza, produkt i współpraca kluczem do sukcesu w turystyce” organizowane przez Polską Organizacją Turystyczną oraz Zachodniopomorską Regionalną organizację Turystyczną przy udziale Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Jest to kolejne szkolenie z dwuletniego cyklu 16 szkoleń i warsztatów, których misją jest umacnianie trójszczeblowego systemu zarządzania turystyką POT-ROT-LOT. Projekt powstał na bazie doświadczeń Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej w ostatnich latach działalności. W dwudniowym szkoleniu, które odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Zamek, wezmą udział przedstawiciele podmiotów mających wpływ na turystykę w regionie, specjaliści w dziedzinach turystyki, mediów, promocji oraz zaproszeni goście z całej Polski. Jk powiedział  Piotr Misztak prezes SzLOT bardzo cieszy na to, że jako Lokalna Organizacja Turystyczna możemy współtworzyć tę ciekawą inicjatywę, a Szczecinek został wybrany jako kolejny punkt do zdobywania wiedzy i doświadczeń w trakcie realizacji tego projektu.

Konferencję rozpoczął burmistrz miasta Jerzy Hardie Douglas, którzy witając gości powiedział, że ogromnie się cieszy, że to właśnie nasze piękne, atrakcyjne turystycznie miasto zostało wybrane przez Polską Organizacją Turystyczną oraz Zachodniopomorską Regionalną organizację Turystyczną na zorganizowanie tej trzy dniowej konferencji.

Trzy dniowie szkolenie będzie dotyczyć m.in. następujących tematów: preferencje cudzoziemca czyli czym przyciągnąć klienta z Niemiec, dobra współpraca i nowe technologie przy budowie produktu, Marketing miejsc i działania PR w promocji turystycznej, Jak współpracować z mediami, by dobrze wypromować produkt, Praktyczne aspekty współpracy z dziennikarzami i redakcjami, Komercjalizacja produktu turystycznego. Na liście prelegentów znajdują się m.in. Adam Kasprzyk, dyrektor programowy Radia Koszalin, dr Szymon Ossowski, prodziekan Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Paweł Lewandowski, Dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie, Janusz Bartczak, Prezes Stowarzyszenia Lider Wałecki, Beata Stankiewicz, Stowarzyszenie Gmin Pojezierza Wałeckiego, dr Piotr Zmyślony, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Piotr Misztak, Prezes SzLOT.

Oprócz bogatego wachlarza wiedzy przydatnej w realizowaniu działań promocyjnych w turystyce, w drugiej części spotkania odbędzie się dyskusja dotycząca kształtowania systemu zarządzania turystyką w Polsce, która ma posłużyć do efektywniejszego organizowania działań i współpracy. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej www.szlot.pl oraz fanpage na Facebooku – tam na bieżąco publikowana będzie relacja ze szkolenia oraz wnioski wynikające z dyskusji.

Info: SzLOT

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: