Pomóżmy Weronice! Akcja Charytatywna Tematu i TV Gawex

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-08 15:50:41
Pomóżmy Weronice! Akcja Charytatywna Tematu i TV Gawex
  • Foto: TV Gawex

Potrzebna jest pomoc dla Weroniki Masiuk uczennicy gim. nr 2 ze Szczecinka chorej na białaczkę. Szczecinecki Temat i TV Gawex włączają się do akcji "Pomoc dla Weroniki"

Weronika  najstarsza z czwórki rodzeństwa państwa Siwirskich jest w II klasie Gimnanzjum nr.2. Do tej pory nastolatka chętnie chodziła do szkoły, miała dużo koleżanek, była lubiana. Przed chorobą trenowała lekkoatletykę i swoją przyszłość wiązała właśnie ze sportem. Od trzech miesięcy Weronika Masiuk, 14-letnia mieszkanka Szczecinka, jest leczona na białaczkę limfoblastyczną. Przeszła już pierwszą chemioterapię, po której pojawiły się powikłania, między innymi w postaci grzybicy płuc. Od tygodnia Weronika przebywa na Oddziale Hematologii Dziecięcej w Szczecinie i potrzebuje wsparcia, finansowego, rzeczowego i mentalnego. Na początku nikt nie chciał nam pomóc, odbijaliśmy się od różnych instytucji, a taka opieka nad chorą kosztuje i nie chodzi tu tylko o pieniądze - mówi Pani Anna. Jako pierwszy o sprawie Weroniki napisał szczecinecki Temat, dziś my chcemy się przyłączyć do niesienia pomocy dla chorej dziewczynki.

Z rozmowy z mamą Weroniki  Panią Anną Siwirską dowiedzieliśmy się też, że  Weronika cały czas przebywa w sterylnej izolatce. To co jest w tej chwili najbardziej potrzebne to ubrania jednorazowe i jednorazowe maseczki, płyn do kąpieli Emolium, emulsja do smarowania ciała bo po chemii córka ma bardzo podrażnioną i suchą skórę, a także płyn do płukania jamy ustnej Tantum Verde. Weronice trzeba też codziennie zmieniać pościel, i nie może ona być ponownie używana. To samo dzieje się z ubraniami, czy rzeczami w które jest ubrana Weroniki. Jest to kwestia chemii, którą ona przyjmuje, a która niszczy nawet odzież. Weronika potrzebuje więc piżam w rozmiarze 178 cm. Potrzebujemy też proszku do prania dla niemowląt (koniecznie musi być hiporalegrgiczny). Weronika musi zmienić też swoją dietę dlatego chcemy kupić specjalną frytkownicę do smażenia bez tłuszczu.

Wyżej wymienione rzeczy można przynosić do redakcji  szczecineckiego Tematu znajdującej się przy placu Wolności lub do redakcji TV Gawex, pl. Wolności 11. Jeśli ktoś chciałby pomóc finansowo to można wpłacać też pieniądze na konto rodziców Weroniki. Nr konta: 65 1600 1462 1842 0351 7000 0001 Weronka Masiuk, tytuł przelewu "Pomoc dla Weroniki"

Weronikę na FB wspierają też przyjaciele ze szkoły. Założyli funpage https://www.facebook.com/weronika.slemp?fref=ts

Już dziś 08.06 pojawili się pierwsi chętni by pomóc. Niezawodna Liga Kobiet Polskich dostarczyła do redakcji Tematu  torbę ze środkami higieny i ręcznikami. Liczymy, że kolejne organizacje i osoby indywidualne będą przyłączać się do naszej akcji. Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy chcą pomóc.

Wiemy, że w akcję chcą zaangażować się szkoły: Gimnazjum nr 2 oraz Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej. Już w najbliższą  niedzielę planowany jest też koncert i kwesta na rzecz Weroniki w szczecineckiej Strefie Kibica, przed meczem Polski z Irlandią Północną Zapraszamy do wzięcia udziału w kweście.

Komentarze (1)

KiKa 2016-06-09 12:33

Pomożemy :) :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: