Tak będzie wyglądać Centrum Praktyk Zawodowych i Innowacji przy ZST w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-08 13:36:14
Tak będzie wyglądać Centrum Praktyk Zawodowych i Innowacji przy ZST w Szczecinku
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Centrum Praktyk Zawodowych i Innowacji przy Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku zyskało swoje wizualizacje. Trzeba przyznać, że tak inwestycja jak i projekt wygląda imponująco.

O planach powstania Centrum Praktyk Zawodowych i Innowacji przy Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku, starosta szczecinecki Krzysztof Lis mówił od dawna. Przedsięwzięcie nabrało realnych kształtów pod koniec kwietnia 2016 roku, kiedy  w gmachu szczecineckiego ratusza podpisano Kontrakt Samorządowy dla Powiatu Szczecineckiego. Powiat Szczecinecki wyselekcjonował cztery projekty priorytetowe a wśród nich - Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej poprzez rozbudowę Centrum Innowacji i Praktyk Zawodowych z ośrodkiem egzaminacyjnym dla zawodów w sektorach: drzewnym, budowlanym i mechanicznym w Szczecinku. Wartość inwestycji oszacowano na kwotę 4 857 529, 00 zł, przy łącznym dofinansowaniu w wysokości 4 128 899,65zł.

Przyszkolne Centrum Praktyk Zawodowych wyniesie oferowane przez Zespół Szkół Technicznych kształcenie zawodowe na najwyższy poziom. W jego skład wejdą  pracownie, dzięki którym uczniowie będą mieli możliwość uczenia się zawodu na urządzeniach, wykorzystywanych w najnowocześniejszych zakładach produkcyjnych. Na niemal 3 tys. m kw. do dyspozycji uczniów oddane zostaną sale szkoleniowe i lekcyjne oraz nowoczesne pracownie do kształcenia zawodowego: technika technologii drewna, pracownia CNC (tokarek numerycznych), specjalistyczna pracownia spawalnicza, lakiernictwa i blacharki, odnawialnych źródeł energii oraz pracownie architektury obrazu, zawodów budowlanych oraz sale komputerowe. Całość uzupełni niezbędne zaplecze socjalne.

Wizualizacja i szczegółowy projekt dwukondygnacyjnego obiektu są już gotowe i trzeba przyznać, że wygląda to bardzo ciekawie.

 Info: Piotr Rozmus

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: