Jezioro Tajemnic pod lupą Akademii Morskiej w Szczecinie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-08 11:08:32
Jezioro Tajemnic pod lupą Akademii Morskiej w Szczecinie
  • Foto: Karolina Podolska

JEZIORO TAJEMNIC. W ostatni poniedziałek 30 maja 2016r. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz ze współpracownikami spotkał się z przedstawicielami Akademii Morskiej w Szczecinie. Jedna z zatok jeziora Drawsko ma zostać wskazana do zeskanowania.

O możliwościach współpracy w ramach Akcji „Jezioro Tajemnic” Starosta rozmawiał z prof. Andrzejem Statecznym oraz Grzegorzem Zaniewiczem.

Jak się okazało, spotkanie może być zwiastunem długotrwałej współpracy, w tym również z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku. Strony spotkania wyraziły chęć wspólnych działań. Już w wakacje grupa studentów Akademii Morskiej - Instytutu Geoinformatyki przyjechać ma nad jezioro Drawsko, by rozpocząć prace badawcze. Prawdopodobnie wskazana zostanie im przez Starostwo jedna z zatok jeziora, w celu przeprowadzenia szczegółowego obrazowania dna.

Profesor A. Stateczny z aprobatą odniósł również się do możliwości sprowadzenia na drugie najgłębsze jezioro w Polsce łodzi „Hydrograf XXI”, przystosowanej do prowadzenia zaawansowanych prac naukowo - badawczych.  O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Prosimy Czytelników o sugestie, którą zatokę warto „wziąć pod lupę” jako pierwszą.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: