Dziecięce wędkowanie w Świdwinie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-08 10:54:01
Dziecięce wędkowanie w Świdwinie
  • Foto: Piotr Klimczak

Dzień 4 czerwca dla wielu z nas na pewno zapadnie głęboko w pamięci. W tym dniu Świdwińska Szkółka Ekologiczno Wędkarska była organizatorem i pomysłodawcą I Zawodów Spławikowych dla Dzieci Niepełnosprawnych.

Aby podnieść rangę zawodów patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Świdwin Jan Owsiak, natomiast patronat medialny objęły Wiadomości Wędkarskie w osobie Norberta Stolarczyka, który przez cały czas na bieżąco umieszczał informacje na stronie internetowej.

Nasze spotkanie w tym dniu zaplanowaliśmy na godz.8.00, ale jak to bywa czasami przy sobocie, co niektórzy lubią sobie dłużej pospać. Ale w końcu z małym spóźnieniem mogliśmy przywitać przybyłych zawodników i zawodniczki wraz z rodzicami i opiekunami. Nastąpiło losowanie stanowisk i przydzielenie dodatkowych opiekunów w osobach naszych adeptów.

Po losowaniu nasi adepci przystąpili do pokazania przybyłym zawodnikom, w jaki sposób przygotowuje się zanętę. Naszym głównym sponsorem zanęt podczas tych zawodów była firma PROFESS, która to już wielokrotnie nas wspiera swoimi zanętami, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Następnie nasi adepci przygotowali stanowiska i sprzęt wędkarski dla zawodników. Z chwilą, gdy już wszyscy byli gotowi rozległ się sygnał do rozpoczęcia zawodów. Na skuteczność przygotowanych zanęt PROFESS nie trzeba było długo czekać. Dosłownie po kilku minutach zaczęły się pierwsze brania i okrzyki radości ze złowionych ryb, które co chwila wędrowały do siatek. Dla tych dzieci były to pierwsze ryby złowione w życiu. Radość była ogromna i nie do opisania. To trzeba było zobaczyć i usłyszeć samemu. Sam tekst tego wydarzenia nawet w najmniejszym stopniu nie odda tej atmosfery, która tam panowała.

Ogromną pomocą okazali się nasi adepci, którzy w każdy możliwy sposób starali się pomóc tym dzieciom podczas zawodów. Tu nie było żadnych barier a jeśli były to zostały całkowicie złamane jak to powiedział Norbert podczas tych zawodów.

Po dwóch godzinach wędkowania nastąpił koniec zawodów i mogliśmy przystąpić do ważenia. Z takimi zawodnikami i opiekunami nie było mowy o tym, aby w siatkach brakowało złowionych ryb. Wszyscy zawodnicy podczas zawodów złowili ryby a waga nawet przekraczała 1kg. Jak na pierwszy raz śmiało możemy powiedzieć o sukcesie. Niestety komisja sędziowska miała trudny orzech do zgryzienia, aby wyłonić zwycięzców, lecz ostatecznie uznała, że podczas tych zawodów wszyscy zawodnicy bez względu na złowioną ilość ryb zostają zwycięzcami. Sam fakt uczestnictwa w tych zawodach to już zwycięstwo a złowione rybki to taki dodatkowy bonus.

Podczas gdy komisja przygotowywała się do podsumowania zawodów wszyscy uczestnicy zawodów mogli odpocząć w cieniu pod parasolami gdzie czekały pieczone kiełbaski, kaszanka, ciasto i napoje. Była to też okazja do jeszcze bliższego poznania się nawzajem i przełamania wszelkich barier.

Po sporym odpoczynku uzupełnieniu płynów i posiłku przystąpiliśmy do nagrodzenia naszych zawodników. W imieniu Burmistrza Miasta Jana Owsiaka (sponsora statuetek) pamiątkowe statuetki uczestnictwa w I Zawodach dla Dzieci Niepełnosprawnych wręczał Pan Bogdan Wachowiak-Kierownik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu w Świdwinie. Każdy zawodnik dodatkowo otrzymał dyplom uczestnictwa w tych zawodach z tytułem SUPER ZAWODNIKA z rąk swojego opiekuna ze szkółki. Natomiast Norbert Stolarczyk wręczał jeszcze dodatkowo torbę z upominkami otrzymanymi od naszych sponsorów.

Nie mogliśmy dopuścić do tego, aby nie wyróżnić naszych wspaniałych opiekunów.             Nasi adepci również otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy z tytułem SUPER OPIEKUNA, na które z pewnością zasłużyli.

Pamiątkowe statuetki za okazaną pomoc otrzymali również: Pan Starosta Mirosław Majka, Pan Burmistrz Jan Owsiak, nasz patron medialny Wiadomości Wędkarskie no i oczywiście gość specjalny NORBERT STOLARCZYK.

Na koniec chciałbym serdecznie wszystkim podziękować za okazaną pomoc i wiarę, że to, co robimy, robimy dobrze i z pożytkiem dla innych.

Nie doszłoby do tego w takiej formie gdyby nie pomoc Starosty Powiatu, Burmistrza Miasta, firm wędkarskich: PROFESS, SENSAS, BALSAX, YORK, JAXON, MARLIN, MISTRALL, MIKADO, DRAGON, STIL, dzięki którym była możliwość zorganizowania wcześniej zawodów charytatywnych JUNIOR SENIOROWI, zawodnikom biorącym udział w tych zawodach, z których to zawodów nasi adepci wpisowe przeznaczyli na zawody dla Dzieci Niepełnosprawnych. Kołu ,,Liścień” ze Sławoborza za przygotowanie i udostępnienie łowiska. Kolegom, którzy mnie ciągle wspierali pomocą i wspierają nadal: Zbyszkowi Barszczowi, Zbyszkowi Szewczykowi, Mariuszowi Grabarczykowi.

Wspaniałym rodzicom naszych adeptów, na których zawsze mogę liczyć i którzy są niezastąpieni i niezawodni. Żonie, która to zawsze mi pomaga przy wszelkich pomysłach i ustaleniach i wielokrotnie przejmuje moje obowiązki w pracy.

Wszyscy z osobna możemy niewiele, ale wszyscy razem……………………….

 Info: Piotr Klimczak

Dziecięce wędkowanie w Świdwinie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: