Konferencja naukowo szkolna Teraz Polska Trzyma Formę

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-07 12:51:21
Konferencja naukowo szkolna Teraz Polska Trzyma Formę
  • Foto: TV Gawex

Teraz Polska Trzyma Formę – to tytuł konferencji naukowo-szkolnej, drugiej już w tym roku, zaadresowanej głównie do młodzieży szkolnej. W pierwszym tego typu wydarzeniu, które miało miejsce w maju, udział wzięli szóstoklasiści, z kolei dziś 7 czerwca spotkanie było poświęcone uczniom z klas młodszych szkół podstawowych.

Oficjalnego otwarcia dokonała Pani Barbara Szysz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinku

Jak powiedziała nam Alicja Berś pedagog szkolny w Gimnazjum nr 1 w Szczecinku można powiedzieć, że to jest nasz cykliczna impreza pro zdrowotna. W tym roku zaprosiliśmy klasy czwarte i dzieci ze Świetlicy Koniczynka oraz dzieci ze szkoły  podstawowej Nr 6.

Jako pierwsze na scenie pojawiły się dzieci ze świetlicy Koniczynka, z przedstawieniem „Bajki nie bajki z morałem”. Następnie można było zobaczyć pokaz sztuk walki przygotowany przez uczniów gimnazjum nr 1 oraz pokaz tańca na stepach.  Zebrami zobaczyli też "Bajkę o królewnie" mówiącą o negatywnych  konsekwencjach palenia papierosów.

Jak powiedziała nam Izabela Jadwiżyc z Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Szczecinku - od lat współpracujemy z gim Nr 1 po to aby edukować dzieci w zakresie profilaktyki zdrowia rozumianej jako zdrowe odżywianie oraz aktywność ruchowa i temu też ma służyć nasza dzisiejsza akcja. Forma tej promocji może być różna, czy to przez prace plastyczne, wykłady, czy  uczestnictwo w ciekawych spotkaniach.

W ramach konferencji odbyło się mnóstwo ciekawych występów, Na scenie kina Wolność zaprezentowało zarówno wykłady na temat bezpieczeństwa i zdrowia, a także występy artystyczne, podczas których młodzież za pomocą śpiewu czy teatru przekazywała ważne dla każdego człowieka wartości.

Głównym celem tego wydarzenia jest promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Podczas spotkania mówiono między innymi o zaletach zdrowego odżywiania się, o problemach związanych z używkami, a także o właściwych wyborach w codziennym życia.

Alicja Bereś pedagog szkolny w Gimnazjum Nr 1 podkreśla, że o tematach związanych z profilaktykom zdrowia trzeba mówić dzieciom i młodzieży w każdym wieku, jednak do każdego innym sposobem i innym językiem.

Oprócz występów rozwiązano również konkurs na najciekawszą pracę plastyczną, w której udział wzięło aż 12 szkół podstawowych z całego powiatu. Dla zwycięzców Burmistrz miasta Jerzy Hardie-Douglas przygotował nagrody w postaci książek, a dyr. Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku  Kamil Klimek ufundował bezpłatne wejściówki do kina Wolność

W dzisiejszych czasach na młodych ludzi czeka wiele pokus na każdym kroku. Dlatego ważne jest, aby już w młodym wieku uświadamiać ich jakie konsekwencji może nieść za sobą spożywanie alkoholu czy zażywanie narkotyków, a także prowadzenie niezdrowego stylu życia. Dzisiejsza konferencja skierowana była do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych nie tylko z naszego miasta ale również z całego powiatu.

 

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: