Międzywojewódzki Finał Projektu ''Zostań mistrzem''

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-07 12:49:43
Międzywojewódzki Finał Projektu ''Zostań mistrzem''
  • Foto: TV Gawex

Coroczny finał projektu „zostań mistrzem” odbył się dzisiaj na stadionie miejskim im Kazimierza Czesława Lisa w Szczecinku. Ta organizowana od kilkudziesięciu lat impreza, to sportowe zmagania przedszkolaków ze Szczecinka, a także okolicznych miejscowości. Młodzi zawodnicy rywalizowali w kilku różnych konkurencjach o miano mistrzów.

Zawody rozpoczęły się dziś 7 czerwca o godzinie 10:00, od oficjalnego przywitania ekip, które do Szczecinka  przybyły z województwa  Zachodniopomorskiego, województwa Wielkopolskiego i Pomorskiego. Chwilę potem przedszkolaki ustawiły się na starcie i rozpoczęto zawody. Zawody " Zostań Mistrzem", które organizowane są  już od wielu lat mają na celu krzewienie ducha sportu i rywalizacji fair play wśród najmłodszych. Jak powiedział nam jeden z organizatorów Andrzej Juniewicz  jest to  już kolejna edycja projektu "Zostań Mistrzem", podczas której dzieci zmagały się  przez trzy godziny, sprawdzając swoje siły w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych. 

Młodzi sportowcy jak co roku musieli zmierzyć się w kilku bardzo wymagających konkurencjach. Całość zawodów otworzyła konkurencja biegowa, nazwana symbolicznie bieg do Rio. Symboliczna była także długość biegu 201.6 metra, co ma nawiązywać do aktualnego roku czyli 2016. Oprócz tego zawodnicy brali udział w slalomie z przeszkodami czy biegu z piłkami, Były też biegi przez płotki i biegi wahadłowe.

Tego typu wydarzenia to zawsze jest  aktywizacja  sportowa i zachęta do krzewienia kultury fizycznej. Każdy zespół na koniec zawodów otrzyma też  nagrody, może to być puchar, medal lub przytulanka - mówi nam Andrzej Juniewicz

Młodzi zawodnicy przy pięknej pogodzie rywalizowali przez kilka godzin. Całe zawody przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze. Wśród uczestników czuć było ducha sportu i chęć zdrowej rywalizacji. Kto wie, może dzięki takim zawodom w młodych ludziach pojawi się pasja do sportu i zaczną trenować go profesjonalnie.

 Relacja z tego wydarzenia już dziś w Echach Dnia.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Nauczyciel 2016-06-07 17:31

To była fajna zabawa dla dzieci, cały dzień zdrowej rywalizacji na świeżym powietrzu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: