W Szczecinku park znów zapachniał muzyką

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-07 11:42:39
W Szczecinku park znów zapachniał muzyką
  • Foto: TV Gawex

"Park pachnący muzyką" pod taką nazwą, w minioną niedzielę 5 czerwca w Ogrodzie Różanym Parku Miejskiego w Szczecinku odbył się pierwszy z tegorocznych koncertów z cyklu Park Pachnący Muzyką. To już 5 edycja tej imprezy, podczas której mogliśmy usłyszeć znane kompozycje muzyki klasycznej. Wydarzenie zgromadziło bardzo liczną widownie. Ten coroczny cykl koncertów jest szansą aby przybliżyć mieszkańcom piękno muzyki klasycznej, a także miło spędzić czas wśród kwitnących krzewów Ogrodu Różanego.

W niedziele o godzinie 16:00 rozpoczął się koncert, w którym udział wzięli uczniowie ze Szczecineckiej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Oskara Kolberga w Szczecinku. Na specjalnie przygotowanej scenie w Parku Różanym przez ponad godzinę można było posłuchać bardzo ciekawych kompozycji na flety, puzony, czy saksofony wykonywanych na tle pięknej przyrody.  Park Pachnący Muzyką, to impreza, która odbywa się już po raz piąty. Jak co roku, na  scenie w parku zaprezentowało się kilkunastu muzyków. Można było posłuchać muzyki barokowej, ale także między innymi tanga argentyńskiego czy muzyki operowej. Jak podkreślali organizatorzy, prezentowany repertuar był bardzo różnorodny.

Piękna pogoda sprawiła, że mieszkańcy naszego miasta chętnie przystawali, aby posłuchać utworów muzycznych. Widać było, że młodzi muzycy nie tylko znają te utwory, ale także grają je z wielką pasją. Niedzielny koncert spodobał się również przybyłym, którzy na zakończenie nagrodzili muzyków gromkimi brawami.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: