X Jubileuszowe Powiatowe Spotkania Pedagogiczne

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-07 11:22:05
X Jubileuszowe Powiatowe Spotkania Pedagogiczne
  • Foto: Logo

W dniach 1-3 czerwca 2016 r. w Starym Drawsku (gm. Czaplinek) odbyły się Dziesiąte Jubileuszowe Powiatowe Spotkania Pedagogiczne zorganizowane przez Powiat Drawski. W tym roku Powiat Drawski reprezentowany był przez Starostę Stanisława Kuczyńskiego oraz Wicestarostę Jacka Kozłowskiego.

W spotkaniach udział wzięli, oprócz dyrektorów szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Drawski, dyrektorzy koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z powiatu świdnickiego. Po raz pierwszy na wybranych wykładach podczas Spotkań pojawiła się grupa dyrektorów szkół z Białegostoku. Z Koszalina przyjechał także Zenon Decyk – Wicedyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli, ze Świdnicy Stanisław Szelewa – Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego, zaś Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku reprezentowała Lucja Orzechowska – p.o. dyrektora.

Celem Powiatowych Spotkań Pedagogicznych jest stworzenie warunków sprzyjających prowadzeniu debaty na temat dróg rozwoju oświaty. Omawiane są aktualne problemy i zagadnienia dotyczące kształcenia ogólnego i zawodowego, podejmowane przez samorządy inicjatywy oświatowe zasługujące na miano „dobrych praktyk” oraz wprowadzone i planowane do wprowadzenia zmiany w przepisach prawa oświatowego. Tematy poruszane podczas tegorocznych Spotkań Pedagogicznych to m.in. zmiany w prawie pracy w 2016r. dla nauczycieli, Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych w szkole, odpowiedzialność dyrektora szkoły z tytułu dyscypliny finansów publicznych, aktualna scena narkotykowa, planowane zmiany w szkolnictwie zawodowym i trudne sytuacje z rodzicami.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: