Finał Wojewódzkich Rozgrywek Siatkarskich ''Kinder+Sport''

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-06 15:06:40
Finał Wojewódzkich Rozgrywek Siatkarskich ''Kinder+Sport''
  • Foto: TV Gawex

Finał Wojewódzkich Rozgrywek Siatkarskich „Kinder+Sport” został rozegrany w niedziele 5 czerwca na hali przy ulicy Wiatracznej w Szczecinku. W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu siatkarzy z z całego województwa.

Młodzi siatkarze rywalizowali w tak zwanych dwójkach i trójkach. Oprócz drużyn Gryfa Szczecinek, w Szczecinku zagrali siatkarze z Koszalina, Wałcza, Szczecina, Darłowa, Kołobrzegu, Pyrzyc i Będzina.

Zawody te miały troszkę inne zasady, niż typowe mecze siatkówki. Dotyczyło to przede wszystkim rozmiaru boiska, które tutaj było zdecydowanie mniejsze. To pomagało młodym siatkarzom płynniej rozgrywać punkty i prowadzić grę.

Najlepszą drużyną w kategorii Trójek została ekipa Gryfa Szczecinek. Drużyna ze Szczecinka od samego początku była faworytem w tej konkurencji i poprzez grę w zawodach tylko potwierdzili swój wysoki poziom. W kategorii „dwójek” aż tak dobrze nie było, ale siatkarzom Gryfa, po bardzo emocjonującym i dramatycznym wręcz pojedynku udało się wygrać mecz o 3 miejsce.

Teraz drużyny ze Szczecinka wezmą udział w Ogólnopolskim Finale „Kinder+Sport”, który odbędzie się w dniach 7-10 lipca w Częstochowie. Jak zaznacza trener Dariusz Brambor, poziom finałów ogólnopolskich będzie bardzo wysoki, ale reprezentacji Szczecinka będą walczyć w każdym meczu i z nadziejami oczekują tych zawodów.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: