Uwaga: Ćwiczenia wojskowe Renegade Sarex 16. Zawyją syreny alarmowe

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-06 13:17:47
Uwaga: Ćwiczenia wojskowe Renegade Sarex 16. Zawyją syreny alarmowe
  • Foto: TV Gawex

Na terenie województwa zachodniopomorskiego w dniach 7-9 czerwca odbędą się ćwiczenia wojskowe Anakonda 16. Jednym z epizodów ćwiczeń jest RENEGADE-SAREX 16/1 – przelot samolotu zagrażający mieszkańcom. W związku z tym uruchomiane zostaną syreny alarmowe, które będą wydawały modulowany dźwięk w okresie trzech minut.

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP organizuje ćwiczenie RENEGADE – SAREX 16. Elementami przedsięwzięcia w trybie całodobowym są epizody dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W tych dniach 22 Ośrodek Dowodzenia i Naprowadzania z Bydgoszczy będzie emitować sygnały zgodnie z trasa przelotu podejrzanego statku. W porozumieniu z KG PSP przeprowadzony zostanie trening systemu alarmowania i ostrzegania ludności o uderzeniach z powietrza. Po przelocie statku powietrznego wykorzystany zostanie system alarmowania i ostrzegania ludności o zagrożeniach w gminach powiatu w postaci uruchomienia syren alarmowych.

Informacja na podstawie pisma Wojewody Zachodniopomorskiego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: