W Szczecinku świętowano Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-05 09:45:20
W Szczecinku świętowano Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
  • Foto: PCPR

W piątek 3 czerwca Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie uroczyście obchodziło Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Figuruje on w polskim kalendarzu od 2006 roku, kiedy to ustanowiono 30 maja Dniem Rodzicielstwa Zastępczego.

Obchodzenie tego święta ma na celu uhonorowanie trudu rodziców zastępczych i ich poświęcenia dla dzieci będących w potrzebie. Niestety dzieci potrzebujących opieki i wsparcia stale przybywa, a kandydatów na rodziny zastępcze nieustannie brakuje.

W ogrodzie SAPIK-u w pięknych  okolicznościach przyrody na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły skorzystać z trampoliny, zamku dmuchanego oraz uczestniczyć w najróżniejszych grach i zabawach.

-W tym roku wyjątkowo mogliśmy liczyć również na wsparcie Środowiskowej Świetlicy Chochliki działającej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Szczecinku, która przygotowała dla dzieci zajęcia z dekorowania szkła –mówi Paulina Kubisiak z PCPR.

W zabawianiu dzieci pomagał DJ Przemo oraz Straż Miejska.

Wszystkich, którzy chcieliby zasięgnąć szczegółowych  informacji na temat rodzicielstwa zastępczego, zapraszamy do  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku

W Szczecinku świętowano Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: