Przedszkolaki z Łubowa świętują 10 lecie swojej placówki

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-04 23:12:31
Przedszkolaki z Łubowa świętują 10 lecie swojej placówki
  • Foto: Magdalena Haas

Dnia 3 czerwca br. odbyły się obchody 10-lecia Małego Przedszkola w Łubowie, połączone z corocznie obchodzonym świętem rodziny.

Na uroczystość tę dzieci zaprosiły całe swoje rodziny. Natomiast przedszkole zaprosiło na tę uroczystość: Panią Burmistrz Bornego Sulinowa Renatę Pietkiewicz-Chmyłkowską, Panią Katarzynę Szlońską, inicjatorkę założenia przedszkola, w tamtych latach pracownik ds. projektów, poprzednio i obecnie pełniącego funkcję sołtysa, sponsorów, księży, nauczycieli współpracujących z przedszkolem oraz zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Łubowo.

Obchody rozpoczęły się od przywitania gości przez panią prezes Stowarzyszenia Panią Stanisławę Płaszczyńska. Pierwszy występ należał do dzieci ze starszej grupy przedszkolnej; zatańczyły one taniec trojak.  Dzieci opowiedziały krótkie wierszyki związane z obchodami 10 lecie przedszkola.

Kolejna cześć uroczystości związana była z obchodami święta rodziny. W tej części maluszki zatańczyły Zasiał dziadek groch, wszystkie dzieci zaśpiewały i wyrecytowały wierszyki dla mam, ojców, dziadków i babć z okazji ich świąt. Na koniec występów przedszkolaki odtańczyły taniec Czekolada.

Absolwenci przedszkola, obecni gimnazjaliści przygotowali dla dzieci niespodziankę w postaci występu do piosenki My jesteśmy krasnoludki a rodzice zagrali w przedstawieniu do wiersza Juliana Tuwima Rzepka. W miedzy czasie odbyły się podziękowania dla gości, wręczono symboliczne upominki, odbył się pokaz slajdów, w którym pokazano historie przedszkola i jego absolwentów.
Całość uroczystości zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, na którym nie zabrakło wielkiego tortu ufundowanego przez rodziców i przedszkole. Można było spróbować wypieków rodziców dzieci z Małego Przedszkola, zjeść grillowaną kiełbaskę.


Trochę historii

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Łubowo powstało w sierpniu 2006 roku. Impulsem do jego założenia stał się projekt Federacji Inicjatyw Oświatowych „Małe Przedszkole w Każdej Wsi” – tak powstało Małe Przedszkole w Łubowie.

Stowarzyszenie realizuje zadania statutowe przede wszystkim w zakresie edukacji przedszkolnej, prowadząc dwa oddziały przedszkolne.
Małe Przedszkole w Łubowie, choć młode, zdążyło już wiele zdziałać. Współpracowało lub współpracuje m.in. z Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi "Polska Wieś 2000" im. Macieja Rataja w Warszawie, z Urzędem Miasta i Gminy w Bornem Sulinowie, Stowarzyszeniem na Rzecz Usprawnienia Chorych na Stwardnienie Rozsiane "Na Pomoc" w Szczecinku i z okolicznymi zakładami pracy (ZPD, OSO, i inne).

Info: Magdalena Haas

 

Komentarze (1)

zewnętrzny 2016-06-05 21:56

Kolejna inicjatywa pani dyrektor i kolejna rodzinna posada

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: