19-letni motorowerzysta potrącił pieszego. Był nietrzeźwy.

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-04 14:40:25
19-letni motorowerzysta potrącił pieszego. Był nietrzeźwy.
  • Foto: KPP Szczecinek

W piątek 03.04 na trasie Przeradź – Iwin doszło do zderzenia motorowerzysty z pieszym. Z ogólnymi potłuczeniami ciała i otarciami naskórka motorowerzysta został przetransportowany przez załogę ratownictwa medycznego do szpitala, pieszemu natomiast nic się nie stało. Jak wykazał policyjny alkotest obaj panowie byli pod wpływem alkoholu.

Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że motorowerzysta poruszając się w kierunku miejscowości Iwin, nie zauważył idącego poboczem pieszego. Natomiast pieszy, który prowadził rower nie zauważył jadącego motorowerzysty, który poruszał się bez oświetlenia. W konsekwencji motorowerzysta zahaczył swoim pojazdem kierownicę od roweru i doszło do zderzenia. Policjanci na miejscu ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli pod wpływem alkoholu. Motorowerzysta miał prawie promil alkoholu w organizmie, natomiast pieszy prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

19-letni motorowerzysta, który został zabrany do szpitala po wykonaniu badań został zwolniony do domu. Jak tylko wytrzeźwieje usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: