Strefa Aktywnego Wypoczynku Otwarta!!

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-04 17:54:50
Strefa Aktywnego Wypoczynku Otwarta!!
  • Foto: TV Gawex

Na to długo zapowiadane "Otwarcie Strefy Aktywnego Wypoczynku" zlokalizowanej przy os. Kopernika przybyło wielu mieszkańców, nie tylko z sasiedniego osiedla, ale także z całego miasta. Nic dziwnego dla wszystkich przygotowano bowiem wile atrakcji.

O godz. 11:30 "Strefę" uroczyście otworzył burmistrz miasta Jerzy Hardie- Douglas, który powiedział, że ma nadzieję, że to miejsce dobrze będzie służyć  mieszkańcom. Burmistrz wyraził swoją radość z faktu, że w miejscu gdzie było bagno i chaszcze teraz mieszkańcy mają piękne miejsce aby całymi rodzinami spędzać czas: grilować, wypoczywać, czy nawet łowić ryby.  Po oficjalnym przemówieniu nastąpiło symboliczne  wrzucenie karpia do wody, które symbolizowało otwarcie strefy dla amatorów wędkarstwa. Następnie młodzi rolkarze wykonali rundę honorową aby przetestować  wykładaną ostatnio masę bitumiczną. Dla najmłodszych atrakcje przygotowała Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, było więc skakanie przez linę, hula hop,  i inne konkursy wszystko w ramach strefy SAPiKu. Dmuchane zamki trampoliny  dopełniały atrakcji dla najmłodszych. Dla przybyłych przygotowano też strefę gastronomiczną,  gdzie  każdy otrzymywał darmową kiełbaskę, którą można było ugrillować w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach  lub upiec na ognisku. Przygotowano także stanowisko gastronomiczne. Mieszkańcy byli  bardzo zadowoleni, zapytani odpowiadali,  że będą korzystać z tego miejsca całymi rodzinami, zwłaszcza w tak piękną pogodę jak dziś.

 Na materiał Video z otwarcia zapraszamy Państwa do poniedziałkowego 6.04 serwisu Echa Dnia.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (5)

Moika 2016-06-04 14:14

Super atrakcja!! Dziękuję w imieniu swojej rodziny miejskim urzędnikom, za pomysł i jego egzekucję. Na takie rzeczy nie szkoda miejskich pieniędzy

JA 2016-06-04 14:59

Z tego co widzę najbardziej to zyska Mc Donald

Gość Dnia 2016-06-04 21:31

McDonald i tak dostanie po dupie jak tylko wybudują S11

Lola 2016-06-05 15:21

Już tylko placu zabaw brak

Ola Nowacka 2016-06-17 09:07

Fajna ta strefa. Dobry pomysł. Jeszcze tylko brak tam jakiś roślin i krzewów.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: