Szczecinecki międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-03 16:20:26
Szczecinecki międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
  • Foto: TV Gawex

Nie od dziś wiadomo, że ortografia języka polskiego jest niezwykle trudna i ciężko ją perfekcyjnie opanować. Sprzyjać temu mają konkursy ortograficzne, które zachęcają dzieci i młodzież do nauki i konkurowania w tej właśnie dziedzinie. 30 maja w w Szkole Podstawowej nr6 kilkudziesięciu uczniów z całego miasta rywalizowało o miano językowego mistrza konkurs

Międzyszkolny konkurs o tytuł mistrza ortografii rozpoczął się w poniedziałek rano w Szkole Podstawowej nr6. Kilkudziesięciu uczniów wraz ze swoimi nauczycielami języka polskiego zjawiło się w popularnej szóstce, by rozpocząć konkurs. Jak powiedziała nam Danuta Wachowicz Kram dyr. SP6 w Szczecinku prace uczniów na poziomie klas 4, 5 i 6- tych oceniała komisja. Poziom prac był wysoki, znacznie wybiegający ponad podstawę programową. Choć test był trudny dzieci rozwiązywały go bezbłędnie.

Jak podkreślają organizatorzy, konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie najpierw mieli do napisania dyktando, gdzie musieli wykazać się zarówno szybkością myślenia, jak i podzielnością uwagi. Oprócz tego musieli napisać test, który dokładnie zbadał ich wiedzę na temat ortografii.

Mistrzem Ortografii  zostali: na poziomie klas IV Małgorzata Chojecka z Sp 6; na poziomie klas V Majk Tomas Sp 7, na poziomie klas VI Kajetan Kwiatkowski z Sp 7.

Dla najlepszych młodych polonistów przygotowane zostały nagrody w postaci książek oraz pamiątkowych dyplomów. Podziękowania złożone zostały także nauczycielom, którzy co roku przygotowują uczniów do takich konkursów i krzewią w uczniach zamiłowanie do języka polskiego. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: