Piknik ''Radość bez granic'' w Połczynie Zdroju

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-03 14:17:29
Piknik ''Radość bez granic'' w Połczynie Zdroju
  • Foto: TV Gawex

W dniu 03 czerwca br. odbyła się 16 edycja imprezy integracyjno-kulturalnej „Radość bez granic”. Tegoroczna impreza odbywała się na terenie Parku Zdrojowego i Amfiteatru gdzie wśród zieleni dzieci spędzały czas mogąc liczyć na wiele niespodzianek i atrakcji.

Uczestniczyło w niej około 1400 osób z województwa zachodniopomorskiego m.in. dzieci chore na nieuleczalna chorobę mukowiscydozę, dzieci z rodzin patologicznych, upośledzone umysłowo i fizycznie, podopieczni Towarzystw Przyjaciół Dzieci oraz ich zdrowi rówieśnicy- dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta i gminy Połczyn-Zdrój. Celem spotkania „Radość bez granic” jest przede wszystkim pomoc dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzinom w integracji społeczno-środowiskowej, ochrona i promowanie praw dziecka, wzbudzenie potrzeby wspierania działań na rzecz dzieci niepełnosprawnych wśród ich zdrowych rówieśników.

W programie imprezy znalazły się m.in. przekazanie klucza do miasta dzieciom przez Burmistrza Połczyna-Zdroju, V Olimpiada Przedszkolaka, blok konkursów i zabaw ruchowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, gry, konkursy i zabawy z nagrodami prowadzone przez Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, zawody gry w cymbergaja prowadzone przez Szkolne Towarzystwo Sportowe, punkty malowania twarzy, dzieci bezpłatnie korzystały z dmuchanych zamków i zjeżdżalni. Swoje stoiska przygotowały organizacje społeczne funkcjonujące na rzecz dzieci: TPD odział Powiatowy w Połczynie-Zdroju, Dom Samopomocy "Radość" z Połczyna-Zdroju, Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oraz działające w sferze prewencji i edukacji: Komisariat Policji w Połczynie-Zdroju, OSP Pałczyn-Zdrój wraz z Młodzieżową Drużyną Strażacką działająca przy OSP Połczyn-Zdrój bezpłatnie udostępniły ściankę wspinaczkową, Nadleśnictwo Połczyn-Zdrój. Przy każdym ze stoisk, również przygotowane były atrakcyjne zajęcia dla dzieci m.in. nauka robienia zwierzaków z balonów, zabawy edukacyjne, zabawy ekologiczne.

Nową atrakcją tegorocznej edycji były stoiska literacko-rekreacyjne „Bajdocja”:

Stoiska z bajek: "Czerwony Kapturek", „Jaś i Małgosia”, „Alicja w krainie Czarów” „Pasterka i Kominiarczyk”, "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”,„ Latający kufer”, „Kopciuszek”, „ Ali Baba i czterdziestu rozbójników”, „ Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, przy każdym ze stoisk dzieci i młodzież z grupy teatralnej działającej w Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju były przebrane za postacie z tych bajek - zobaczyć mogliśmy Królewnę Śnieżkę i krasnoludki, Jasia i Małgosię, Baba Jagę, Syna kupca z baśni „ Latający kufer”, Kopciuszka, macochę i siostry Kopciuszka, Ali Babę, postacie z „ Alicji w Krainie Czarów”, Doktor Dolittle jak i również Pasterkę i Kominiarczyka. Wszystkie stoiska zaaranżowane były na podstawie w/w bajek a zadania do wykonania przez dzieci powiązane ze stoiskiem.

Imprezę organizowało wiele placówek i instytucji z Połczyna-Zdroju m.in. Centrum Kultury, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Urząd Miejski, szkoły z terenu miasta i gminy, Ochotnicza Straż Pożarna, Komisariat Policji, Środowiskowy Dom Samopomocy „Radość”

Impreza dofinansowana była przez PCPR w Świdwinie ze środków PEFRON, Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Urząd Miejski Połczyn-Zdrój, Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozę Rabka-Zdrój, Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO Kraków, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zdrój”, Nadleśnictwo Połczyn, Trailer-Tech Połczyn-Zdrój, SEC odział w Połczynie-Zdroju, Henryk Kempkiewicz , Firma „KEMPES” Połczyn-Zdrój, Pomerania Frucht Dziwogóra, MPGO Wardyń, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych w Warszawie, Huhtamaki Polska

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: