Firma ze Szczecinka wykona oświetlenie Miejskiego Ratusza

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-03 13:51:01
Firma ze Szczecinka wykona oświetlenie Miejskiego Ratusza
  • Foto: UM Szczecinek

W czwartek 2 czerwca upłynął czas składania ofert przetargowych na instalację iluminacji ratusza. Zostały złożone trzy oferty

Jak powiedział nam wiceburmistrz Daniel Rak do komisji konkursowej  wpłynęły trzy konkurencyjne oferty. Najtańsza  z nich opiewa na kwotę 196 750 zł i złożyła ją firma REL Ryszard Kuberski ze Szczecinka. Dwie kolejne oferty to kwoty 256 tys. zł oraz 291 tys. zł i zostały złożone przez firmy spoza naszego miasta. Komisja przetargowa, sprawdza oferty  pod kątem prawnym jak i  pod względem poprawności  procedur.  Wygląda na to że  najtańsza oferta jest zgodna z prawem, nie zawiera błędów i będziemy mogli  rozstrzygnąć przetarg.  My szacowaliśmy koszt  tej inwestycji na na 200 tysięcy, więc ta najtańsza oferta jest bliska tych szacunków - mówi wiceburmistrz Daniel Rak. 

Docelowo ratusz miejski będzie oświetlony na trzech ścianach: głównej od placu Wolności i dwóch  bocznych - od ul. 1 Maja i od parkingu. Łącznie na elewacjach zostanie umieszczonych ok. 100 Lamp. Oprócz punktów świetlnych umieszczonych u podstawy i na ścianach ratusza, będą też punkty świetlne zlokalizowane na słupach, na placu.

Prace zostaną podzielone na dwa Etapy. Pierwszy etap obejmuje prace powierzchniowe, pod ziemią i ma być zakończony do 31 sierpnia.  II Etap obejmujący instalację lamp na budynku ratusza  będzie trwał do 28 października 2016 roku.

 Jak zapewnia vice burmistrz prace przy oświetleniu ratusza ruszą już w lipcu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: