[VIDEO] Posłowie Małgorzata Golińska Paweł Szefernaker spotkali się z mieszkańcami Barwic

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-02 23:13:55
Materiał wideo: ECHA DNIA

2 czerwca w sali gimnastycznej w Barwicach posłanka Małgorzata Golińska ze Szczecinka i poseł Paweł Szefernaker z Koszalina, przedstawiciele partii rządzącej PiS spotkali się z mieszkańcami Barwic aby podsumować osiągnięcia pierwszych 6-ciu miesięcy rządów partii Prawo i Sprawiedliwość.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00. W pierwszej części posłowie krótko opowiedzieli o pracy rządu przez ostatnie 8 miesięcy. Było to swego rodzaju podsumowanie pokazujące, co udało się zrealizować, a także to, nad czym Pis aktualnie pracuje.  Kolejnym ważnym punktem spotkania była rozmowa  o problemach lokalnej społeczności.

Jak powiedziała nam Małgorzata Golińska z PiS, dla mnie osobiście ważna jest aby spotykać się z mieszkańcami cały czas, a nie tylko w trakcie trwania kampanii wyborczej jak to robią inni politycy. Taki osobisty kontakt z wyborcami był dla mnie ważny podczas kampanii i jest także teraz. Problemy mieszkańców nie pojawią się na dwa miesiące przed wyborami, tylko są cały czas i my chcemy  być na bieżąco o nich informowani.

Małgorzata Golińska nie ukrywa, że takie bezpośrednie spotkania są także doskonałym miejscem na mówienie o sukcesach rządu i pozyskiwaniem elektoratu. Jednak głównym punktem spotkania była oczywiście dyskusja zebranych mieszkańców z politykami. Ci mogli pytać o wszystkie nurtujące ich problemy. Były pytania o 500+ czy o obniżenie wieku emerytalnego. Politycy opowiedzieli także o najbliższych planach, między innymi o programie mieszkanie+.

Przez dłuższą część spotkania rozmawiano o problemach lokalnych, takich jak dofinansowania dla niepełnosprawnych, budowa dróg, remont obiektów w mieście. Oczywiście nie mogły zostać pominięte głośne w ostatnim czasie tematy dotyczące między innymi trybunału konstytucyjnego i negatywnych opinii instytucji unijnych w stosunku do rządzących.

Jak Powiedział poseł Paweł Szefernaker  na spotkaniu z mieszkańcami sprawa Trybunału Konstytucyjnego musi być rozstrzygnięta bo znalezienie kompromisu w tej sprawie jest dla rządzących bardzo ważne. Małgorzata Golińska wskazała na to, że to poprzednia partia rządząca ( Platforma Obywatelska) złamała konstytucję w czerwcu ubiegłego roku i Prawo i Sprawiedliwość musi ponosić tego konsekwencje, co niezależnie od nieprzychylnych opinii Unijnych instytucji będzie robić, by stać na straży konstytucji właśnie. Te wypowiedzi posłów PiS z naszego regionu wskazują na to, że do kompromisu ws TK jest jednak daleko

Podczas spotkania w Barwicach Posłowie z zaangażowaniem wsłuchiwali się w problemy zgłaszane przez mieszkańców i starali się na każde pytanie odpowiedzieć. Podkreślali również, że omawiane na spotkaniu tematy zostaną przekazane dalej i obiecywali, że na pewno nie pozostaną one bez reakcji władz ogólnopolskich. Pozostaje mieć nadzieje, że zgodnie z zapowiedziami posłanki Małgorzaty Golińskiej i posła Pawła Szefernakera uda się  konkretnie pomóc mieszkańcom takich małych miejscowości jak Barwice. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: