Dbają o miejskie mury, jak o własne

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-02 15:07:27
Dbają o miejskie mury, jak o własne
  • Foto: UM Świdwin

Państwo Teresa i Kazimierz Ogórek od wielu lat dbają o otoczenie zabytkowych murów obronnych. Zostali za to docenieni przez władze miasta.

Z dawnych murów obronnych okalających średniowieczny Świdwin zachował się do dzisiaj jedynie niewielki fragment z XIV wieku. Granica posesji państwa Ogórek przebiega właśnie wzdłuż tego muru. Właściciele pieczołowicie dbają nie tylko o swój ogródek, znajdujący się na ich prywatnym terenie, ale również o otoczenie muru, który należy do miasta. Od wielu lat porządkują ten teren i sadzą ozdobną roślinność. Kontynuują w ten sposób dzieło nieżyjącego już Jana Dudy.

Burmistrz Jan Owsiak, wiceburmistrz Urszula Cieślińska oraz kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Arkadiusz Kot odwiedzili państwa Ogórek w czwartek 2 czerwca. Gospodarze pochwalili się swoim zadbanym ogrodem. Szczególną uwagę zwrócili na wkomponowaną w tylną część muru małą kapliczkę z figurką Matki Boskiej i wodą z Lourdes. Burmistrz podziękował im za wieloletnią pracę, podkreślając, że dbają nie tylko o to, co do nich należy, ale również o własność wspólną. Wręczył im list gratulacyjny, kwiaty do ogrodu oraz zestaw upominków związanych z 720 – leciem miasta.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: