W Drawsku Pomorskim odkrywali talenty

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-06-02 14:56:02
W Drawsku Pomorskim odkrywali talenty
  • Foto: Powiat Drawski

Już drugi raz w historii szkoły Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim zaprezentował się mieszkańcom powiatu w specjalnie przygotowanej formule. „Dzień Projektów” to okazja dla szkoły, aby zagościć w przestrzeni miasta i powiatu w którym mieszkają uczniowie oraz ich rodzice. 31 maja na placu L. Kuczerawego w Drawsku Pom. młodzież przedstawiła co robi w szkole, w jaki sposób rozwija swoje zainteresowania, jak odkrywa i promuje się talenty.

Wśród zwiedzających stoiska i podziwiających kreatywność młodzieży nie mogło oczywiście zabraknąć Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego, który z uznaniem wyraził się o podjętym przedsięwzięciu i docenił jego wartość promocyjną.

Pani Dyrektor Lidia Borzymowska, kadra zarządzająca, nauczyciele i uczniowie, z zaangażowaniem prezentowali mieszkańcom działania podjęte i zrealizowane w roku szkolnym 2015/16. Odwiedzający z zaciekawieniem wykonywali doświadczenia naukowe, włączali się w akcję poetycką, rozwiązywali matematyczne zagadki, zdobywali wiedzę na stanowisku przedmedycznym. Ponadto mogli również poznać ofertę kształcenia zawodowego, skosztować pyszności przygotowanych przez uczniów technikum żywienia, a nawet skorzystać z symulatora zderzeń.
Uczniowie ZSP w Drawsku Pom. chętnie opowiadali o swej szkole i przyczynach jej wyboru, mówili o ciekawych aspektach z jej życia.
Na placu pojawili się również najmniejsi – przedszkolaki, dla których również przygotowano atrakcje: malowanie twarzy, balony, wspólne czytanie bajek.
Celem przedsięwzięcia była także prezentacja szerokiej palety kierunków kształcenia wchodzących w ofertę edukacyjną przygotowaną na rok szkolny 2016/17. Podjęcie nauki przez gimnazjalistów w ZSP w Drawsku Pom. pozwala zdobyć przyszłościowy i ciekawy zawód, zdać egzamin maturalny na wysokim poziomie oraz dostać się na wymarzone studia, czego dowodem od wielu lat są znakomite losy absolwentów.
Podsumowując wydarzenie, Dyrektor ZSP powiedziała: Pracujemy, kształcimy, edukujemy, rozwijamy talenty. Najlepsza szkoła w powiecie drawskim, z najlepszymi wynikami maturalnymi. Szeroka gama zajęć edukacyjnych, pozalekcyjnych, wspaniałe projekty, osiągnięcia w konkursach na skalę ogólnopolską.
 
 Info: Powiat Drawski
W Drawsku Pomorskim odkrywali talenty

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: