Złota drużyna lekkoatletów z Zespołu Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica

  • KW
  • 2016-06-02 12:13:49
Złota drużyna lekkoatletów z Zespołu Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica
  • Foto: Józefina Szubert-Zawada, ZS nr 6

W minionym tygodniu na obiektach sportowych w Koszalinie rozegrane zostały finały Licealiady, czyli Mistrzostwa Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w drużynowej lekkiej atletyce. Do finałowych zawodów, w oparciu o wyniki rundy jesiennej, zakwalifikowało się po 15 najlepszych szkół wśród dziewcząt i chłopców. W całym systemie udział brało 98 szkolnych drużyn. W rywalizacji sportowej uczestniczyło po dwóch zawodników z każdej ze szkół w konkurencjach: 100 m, 400 m, 1500 m, 800 m, skok w dal, pchnięcie kulą oraz sztafecie 4 x 100 m.

Wielki sukces odnieśli uczniowie ZS Nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku – drużyna lekkoatletów zdobyła złoty medal. Jest to kolejny medal lekkoatletów tej szkoły w ostatnich latach w ramach Licealiady. Walka o pierwsze miejsce toczyła się do ostatniej konkurencji – sztafety 4 x 100 m. W bezpośredniej rywalizacji biegacze sztafety z ZS nr 6 ze Szczecinka pokonali I LO Kołobrzeg i tym samym wygrali całą drużynową rywalizację. Kolejność końcowa pierwszej trójki przedstawia się następująco:
I miejsce -  Zespół Szkół Nr 6 im. St. Staszica  - 1243 pkt.
II miejsce – I LO Kołobrzeg  - 1240 pkt.
III miejsce – ZSEE Szczecin – 1194 pkt.

Złota drużyna ze Szczecinka wystąpiła w składzie:
Szymon Basiejko, Szymon Chrzanowski, Łukasz Podgórski, Jakub Olejniczak, Andrzej Meger, Jarek Raniszewski, Jakub Czubik, Piotr Jaroszewski, Dominik Tomczak, Wiktor Santkiewicz, Bartłomiej Przeradzki.

Sukces lekkoatletów ZS nr 6 im. St. Staszica jest kolejnym argumentem potwierdzającym trafność decyzji Starostwa Powiatowego w Szczecinku i Ministerstwa Sportu o budowie w tej szkole nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego.

info: Józefina Szubert-Zawada, nauczyciel ZS nr 6.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: