Praca przy budowie stadionu lekkoatletycznego idzie pełną parą

  • KW
  • 2016-06-02 11:01:40
Praca przy budowie stadionu lekkoatletycznego idzie pełną parą
  • Foto: Piotr Rozmus/Starostwo Powiatowe Szczecinek

Na plac budowy przy Zespole Szkół Nr 6 w Szczecinku, gdzie powstaje stadion lekkoatletyczny, wjechał kolejny „ciężki sprzęt”.

Oprócz spycharek, koparek i cięgników wywożących nadmiar ziemi, pojawiły się również równiarki laserowe, a to oznacza, że na dobre zaczęły się prace przy płycie boiska - informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku i dodaje, że lada moment zacznie się etap związany z budową instalacji odwadniającej i odprowadzającej wody gruntowe pochodzące z opadów atmosferycznych. Nastąpi przebudowa urządzeń melioracyjnych w zbiornik retencyjny, dzięki czemu „zebraną deszczówkę” będzie można wykorzystać do nawodnienia płyty boiska. W razie długotrwałej suszy woda będzie również dostarczana z istniejącej, znajdującej się nieopodal hydroforni.

Przypomnijmy, inicjatorem i inwestorem przedsięwzięcia, którego wartość wynosi  9 934 156,91 zł jest powiat szczecinecki. Inwestycja otrzymała dofinansowanie od Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w wysokości 3 000 000,00 zł. Wyłonionym w ramach przetargu wykonawcą została firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy.

Praca przy budowie stadionu lekkoatletycznego idzie pełną parą

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: