Będą kolejne mieszkania socjalne w Szczecinku, tym razem na Pilskiej

  • KW
  • 2016-06-02 12:01:48
Będą kolejne mieszkania socjalne w Szczecinku, tym razem na Pilskiej
  • Foto: TV Gawex

O tym, że miasto ma w planach wybudowanie około 50 mieszkań socjalnych, informowaliśmy Państwa już w zeszłym roku. Niedawno miastu udało się wykupić kolejny budynek przeznaczony na ten cel.

Tym razem jest to stary budynek CSI Słowianka, mieszczący się przy ulicy Pilskiej w Szczecinku, który stoi pusty już parę lat. Według planów, do roku 2017 ma tam powstać kolejnych 27 mieszkań socjalnych. Łączny koszt tej całej transakcji to 740 tysięcy złotych. Przez jakiś czas jako miasto nie realizowaliśmy tak dużego programu socjalnego. Ten budynek produkcyjny przy ulicy Pilskiej był wcześniej użytkowany przez Słowiankę, my mamy dzisiaj zmianę sposobu jego użytkowania. W tej chwili mamy pierwszy krok realizacji tej inwestycji, ogłosiliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji zmiany sposobu użytkowania na mieszkania socjalne - mówi Wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak. Oferty można składać do 23 czerwca, Zakończenie prac projektowych przewidywane jest na luty 2017 roku.

Jeżeli chodzi o strukturę mieszkań są dwie koncepcje. Pierwsza zakłada utworzenie 27 mieszkań, druga 35. Zobaczymy co nam zaproponuje w swojej koncepcji projektant, wybierzemy optymalną i mam nadzieję, że później będziemy ją realizowali - zaznacza Daniel Rak. W chwili obecnej szacuje się, że kwota tej całej inwestycji może wynosić około 1 800 000,00 złotych. 

Jak powiedział nam wiceburmistrz miasta, deficyt na tego typu mieszkania jest w mieście bardzo duży. Niestety, na dzień dzisiejszy, jest sporo osób, które potrzebują takiego lokalu. Są ludzie, którzy nie dają sobie rady w dzisiejszej sytuacji gospodarczej ale są też uciążliwi mieszkańcy. My musimy mocno współpracować z ZGMem, żeby przy realizacji tego zadania uporządkować pewne sytuacje, które mają miejsce na terenie naszego miasta - podsumowuje D. Rak.

W przyszłym roku zapadną również wszystkie decyzje dotyczące uruchomienia tej inwestycji pod koniec 2017 roku, bądź odłożenia jej na późniejszy termin, czyli rok 2018 - wszystko uwarunkowane jest aspektami finansowymi.

Przypomnijmy, miasto remontuje właśnie stary koszarowiec przy ulicy Polnej, gdzie również powstanie około 25 mieszkań socjalnych. Pisaliśmy o tym w artykule: 25 mieszkań, garaże i tereny rekreacyjne w miejscu koszarowca

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: