GROM Turowo na VIII Sokół Cup 2016 Działdowo

 • KW
 • 2016-06-01 14:55:19
GROM Turowo na VIII Sokół Cup 2016 Działdowo
 • Foto: GROM TUROWO

Rocznik 2003 z GROMu Turowo w dniach 26-29 maja 2016 wziął udział w VIII Ogólnopolskim Turnieju Sokół CUP. Podobnie jak przed rokiem w Działdowie rywalizowały 24 drużyny w trzech kategoriach wiekowych.

GROM Turowo w swojej grupie spotkał się z zespołami Jagiellonki Warszawa, Trójki Ełk i KKS Olsztyn. Rywalizacja w grupie, jak się okazało silniejszej, była bardzo wyrównana. Podopiecznym Marcina Gurtatowskiego w tej grupie zabrakło sportowego szczęścia. Pierwsze dwa spotkania przegraliśmy jednym punktem, kończąc planowaną akcją i rzutem na obręcz. Niestety w obydwu przypadkach piłka wytaczała się nieszczęśliwie.

Ostatnie spotkanie w grupie, okazało się również bardzo zacięte – rozegraliśmy ze zwycięzcą turnieju kategorii wiekowej dziewcząt 2003 – drużyną KKS Olsztyn. W pierwszych minutach czwartej kwarty dochodzimy olsztynianki na 1 punkt i scenariusz podobny do poprzednich dwóch spotkań może stać się faktem. Jednak KKS Olsztyn nie myli się w końcówce, za sprawą liderki zespołu Marty Sztąberskiej. Przegrana 10 punktami odpowiada wynikowi meczu finałowego Bydgoszczy. Podsumowując zmagania młodziczek Gromu w Działdowie, możemy śmiało napisać, że był to najlepszy turniej rocznika 2003 w mijającym sezonie.

Pod względem szkoleniowym odnaleźliśmy swój styl gry w ataku, poprawiliśmy niemal każdy element gry. Walczyliśmy bardzo zespołowo – dzięki czemu w spotkaniach punktowały wszystkie zawodniczki. Można napisać, że dwie minimalne przegrane jednym punktem, pozbawiły nas medalowego miejsca. Jest mały niedosyt, ale nie miejsce jest wciąż ważne, a nauka i sposób gry. W tych elementach, moje zawodniczki zajęły dla mnie pierwsze miejsce - kończy relację trener zespołu Marcin Gurtatowski.

Indywidualnie wyróżniono Elizę Tomaszewską (obrońca zespołu), Alicja Zelmanowska (najskuteczniejsza), Adriannę Maciukiewicz wybrano do pierwszej piątki turnieju. Wszystkie zawodniczki włożyły maksimum wysiłku w turnieju. Klasyfikacja końcowa turnieju – rocznik 2003 dziewczynki:

 1.     KKS Olsztyn
 2.     MUKS WSG Supravis Bydgoszcz
 3.     UKS Jagiellonka Warszawa
 4.     UKS Trójka Nidzica
 5.     GKS Grom Turowo
 6.     UKS Trójka Ełk
 7.     Pivot Piastów
 8.     UKS Sokół Działdowo

info: GROM TUROWO

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: