Książki trafiły do małych pacjentów szczecineckiego szpitala

  • KW
  • 2016-06-01 15:36:48
Książki trafiły do małych pacjentów szczecineckiego szpitala
  • Foto: TV Gawex

2,5 tysiąca książek zebrała szczecinecka Straż Miejska podczas akcji „Wspólnie stwórzmy bibliotekę dla dzieci w szczecineckim szpitalu”. Akcja miała na celu zgromadzenie przeróżnych książek dla dzieci - małych pacjentów szczecineckiego szpitala. Zbiórka rozpoczęła się na początku lutego i przyłączyło się do niej sporo instytucji, szkół i osób prywatnych. Natomiast dzisiaj (01.06) w Dzień Dziecka publikacje zostały oficjalnie przekazane dla naszej placówki medycznej.

W tak wspaniałym dniu jakim jest Dzień Dziecka mamy okazję zarówno obdarować małych pacjentów, a także ich odwiedzić. Akcja zakończyła się sukcesem, zebraliśmy 2,5 tysiąca zadbanych, pięknie ilustrowanych książek. Oprócz tego zgromadziliśmy 130 przeróżnych gier planszowych oraz puzzli -  mówi nam Paulina Peciak-Nazarewska ze Straży Miejskiej w Szczecinku. W środowe południe, w budynku szpitala przedstawiciele Straży Miejskiej ze Szczecinka oficjalnie przekazali na ręce pracowników szpitala zebrane książki, które przetransportowano w wielkich kartonach. Następnie, strażnicy udali się do małych pacjentów przebywających w Szpitalu w Szczecinku z życzeniami oraz z upominkami. 

Akcja „Wspólnie stwórzmy bibliotekę dla dzieci w szczecineckim szpitalu” to szczególna akcja, ponieważ nie tylko ma za zadanie popularyzować czytelnictwo, ale przede wszystkim nieść radość tym, którzy tego najbardziej potrzebują, czyli pacjenci szpitala. Niestety, książki są zapomniane w dobie nowoczesnej technologii, a przecież potrafią one czynić cuda. Mogą łagodzić stres, przyczynić się do zapomnienia o chorobie, są pewną formą wspomagania terapii. Czytając książki relaksujemy się i nie myślimy o codziennych obowiązkach. Biblioteka w szczecineckim szpitalu na nowo wyremontowanym Oddziale Pediatrycznym będzie miejscem, gdzie np. rodzice będą mogli czytać swoim pociechom - dodaje P. Peciak-Nazarewska.

Organizacja akcji nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu instytucji w Szczecinku i w okolicach, a także osób prywatnych, szkół, przedszkoli. Straż Miejska w Szczecinku serdecznie dziękuje za wsparcie w tej inicjatywie. Relacja z przekazania książek już jutro (02.06) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Olga 2016-06-01 16:00

Fajna Akcja - dzieciakom się nudzi w szpitalu a i z czytelnictwem u nas nie najlepiej..

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: