''Działaj Lokalnie'' - umowy podpisane

  • KW
  • 2016-06-01 13:23:13
''Działaj Lokalnie'' - umowy podpisane
  • Foto: TV Gawex

Kilka tygodni temu rozpoczęła się kolejna, piąta już w naszym powiecie edycja programu Działaj Lokalnie, która ma na celu aktywizację lokalnych środowisk z całego powiatu szczecineckiego. Od początku kwietnia można było składać wnioski na przyznanie dofinansowania w ramach tej akcji. Wczoraj (31.05) oficjalnie zaprezentowano zwycięskie projekty i podpisano umowy.

„Działaj Lokalnie” to program organizowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności we współpracy z Funduszem Tratwa Szczecinek. Wczoraj (31.05) w budynku organizacji pozarządowych przy ulicy 9 Maja odbyło się spotkanie z organizacjami, które w tym roku zdobyły dofinansowania, czyli tak zwane granty. Program jest z nami w powiecie szczecineckim już piąty raz. Działaj Lokalnie wspiera aktywność mieszkańców i działań na rzecz dobra wspólnego -  informuje nas Małgorzata Jabłońska, koordynator ''Działaj Lokalnie'' w powiecie szczecineckim.

Tegoroczny konkurs na składanie wniosków o dofinansowanie na różnorodne inicjatywy społeczne rozpoczął się na początku kwietnia. Do organizatorów spłynęło kilkanaście ofert, które rozpatrywane były przez specjalnie powołaną komisje konkursową. Ostatecznie wybranych zostało sześc wniosków. Pomysły jak co roku były bardzo różne. Wszystkie jednak mają na celu przede wszystkim aktywizacje małych środowisk, w dużej mierze wiejskich. Jedne mają na celu przybliżyć młodym prace strażaków, inne związane są ze stworzeniem miejsc rozrywki na wsiach. Pomysły były różne, od organizacji infrastruktury sportowej, przez spotkania integracyjne po wskrzeszania dawnych tradycji -  dodaje M. Jabłońska. Jednym z ciekawszych projektów jest oferta klubu wsparcia dla rodzin dzieci niepełnosprawnych z Łubowa. Panie w ramach tej inicjatywy chcą pomóc takim rodzinom poprzez organizowanie spotkań ze specjalistami.

Dzięki akcji ''Działaj Lokalnie'' od wielu lat rozwijają się małe społeczności. Powstało już wiele zarówno obiektów, takich jak boiska dla dzieci czy place zabaw, jak i ciekawych kół zainteresowań. Miejmy nadzieję, że i w tym roku projekty uda się zrealizować w stu procentach.

Relacja z podpisania umów dzisiaj (01.06) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: