Szkolne Koło Pierwszej Pomocy z Mieszałek na wycieczce z OGR TADMED

  • KW
  • 2016-05-31 14:31:42
Szkolne Koło Pierwszej Pomocy z Mieszałek na wycieczce z OGR TADMED
  • Foto: OGR TADMED SZCZECINEK

Bardzo ciekawą wyprawę przygotowało dla uczniów z Mieszałek (gm. Grzmiąca) Stowarzyszenie Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek. Wizyta w Lotniczym Pogotowiu Ratowniczym w Goleniowie była podsumowaniem ośmiomiesięcznych spotkań z ratownikami - zajęć z pierwszej pomocy medycznej.

Od kilku lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Mieszałkach uczestniczą w zajęciach koła pierwszej pomocy. Swoje umiejętności i wiadomości mogli zaprezentować w konkursach, osiągając liczne nagrody i zdobywając tytuły. W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie brali udział w programie „Pomocna dłoń dla poszkodowanego” opracowanego przez Stowarzyszenie Ochotniczej Grupy Ratowniczej TADMED ze Szczecinka. Program kursu obejmował tematykę zasad udzielania pierwszej pomocy oraz zapewnienia bezpieczeństwa sobie i poszkodowanym. Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej w Mieszałkach, w każdy poniedziałek roku szkolnego. Udział w nich brało 19 uczniów z klas 1-3. Spotkania z ratownikami odbywały się przez osiem miesięcy.

Na zakończenie zajęć ratownicy z OGR TADMED, w nagrodę za aktywny udział w zajęciach, zabrali swoich podopiecznych na wycieczkę do Bazy HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Goleniowie. Wyjazd do Goleniowa był nagrodą za całoroczny udział dzieci, które dotrwały do końca i uczestniczyły w naszych zajęciach każdorazowo. To była dla nich wielka niespodzianka i możliwość zobaczenia czegoś innego i bardzo ciekawego. Zobaczyły m.in. jak wygląda praca ratowników pogotowia lotniczego, zobaczyły śmigłowiec, cała bazę od ''dyżurki'' po hale remontowe - opowiada Tadeusz Tośko, Prezes Stowarzyszenia TADMED Szczecinek. Młodym ratownikom gratulujemy wytrwałości i zaangażowania podczas zajęć, a dyrekcji szkoły oraz pani opiekun grupy dziękujemy za zaufanie - podsumowuje T. Tośko i zaznacza, że to pierwsza, ale nie ostatnia niespodzianka, którą przygotowali dla swoich podopiecznych.

Szkolne Koło Pierwszej Pomocy z Mieszałek na wycieczce z OGR TADMED

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: