Dzień działacza kultury w Czaplinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-05-31 12:11:16
Dzień działacza kultury w Czaplinku
  • Foto: Czaplinecki Dom Kultury

30 maja br. Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider z okazji Dnia Działacza Kultury przypadającego na dzień 29 maja udał się do Czaplineckiego Ośrodka Kultury. Spotkanie było okazją do złożenia życzeń i podziękowań Dyrektorowi CzOK-u Marcinowi Naruszewiczowi oraz całemu zespołowi, za trud i pracę na rzecz rozwoju lokalnej kultury oraz wkład w krzewienie tradycji wśród mieszkańców gminy Czaplinek. Wręczając kwiaty i list gratulacyjny Burmistrz Czaplinka życzył całemu zespołowi wytrwałości, wiary i siły, oraz wielu zawodowych sukcesów.

Czaplinecki Ośrodek Kultury  dział prężnie i zachęca mieszkańców miasta do różnych form aktywności twórczej i kulturalnej organizując  wystawy, konkursy, koncerty małe i te większe,a także biesiady i duże imprezy cykliczne, które mają już swoją renomę w całym regionie. Odpowiadając na nasze pytanie jak stworzyć atrakcyjną i zróżnicowaną ofertę kulturalną dla mieszkańców Marcin Naruszewicz dyrektor Czaplineckiego Ośrodka Kultury  powiedział: przede wszystkim trzeba słuchać mieszkańców, bo oni chcą czasem rozrywki łatwej i przyjemnej, aby oderwać się od rzeczywistości i trudów dnia,ale czasem sięgają też po ofertę ambitniejszą. Nasza społeczność jest zróżnicowana i taka też musi być oferta domu kultury - mówi nam Naruszewicz. Są ludzie którzy aspirują do wyższej kultury ale jest im trudno pojechać do dużego ośrodka miejskiego takiego jak Poznań, Szczecin, czy  Bydgoszczy  aby zobaczyć balet, czy pójść do opery, dlatego my musimy im tą kulturę przywieźć tutaj.

Najbliższy sezon będzie obfitował w Czaplinku w rozmaite wydarzenia i tak od 10 do 15 lipca  będą mogli uczestniczyć w warsztatach salsy z trenerką prosto z z Kuby, 15-17 lipca mieszkańców czekają atrakcyjne jak zawsze Dni Czaplinka i koncert zespołu zespołu Bajer Full,  a 24 lipca "Czaplinecki Kabaretowy Dobry Wieczór" gdzie będzie świętować swoje 20  lecie formacja Chatle. Koniec miesiąca 29 i 30 lipca  to  charakterystyczny dla miasta festiwal "San Remo w Czaplinku"  w rytm przebojów Italo Disco. O tym co tego lata jeszcze przed nami wkrótce w rozmowie z Marcinem Naruszewiczem na antenie TV Gawex.

 

Dzień działacza kultury w Czaplinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: