Winda, monitoring i wyremontowane przejście podziemne - szczecinecki Dworzec PKP niebawem w nowej odsłonie!

  • KW
  • 2016-05-31 12:07:45
Winda, monitoring i wyremontowane przejście podziemne - szczecinecki Dworzec PKP niebawem w nowej odsłonie!
  • Foto: PKP PLK/TV GAWEX

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawią obsługę pasażerów na kolejnych stacjach. Za ok. 3 miliony zł jeszcze w tym roku stacje w Szczecinku i Białogardzie będą wygodniejsze dla podróżnych, w tym dla osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. Perony będą lepiej oznakowane, a przejście podziemne wyremontowane.

Efektem ogłoszonego w maju przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przetargu będą zmiany w standardzie obsługi pasażerów na stacjach w Szczecinku i Białogardzie.

W Szczecinku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. doposażą perony w nowe tablice informacyjne oraz system oznakowania. Ważną zmianą będzie remont przejścia pod torami. Obiekt zyska lepszy wygląd, lecz przede wszystkim zostanie dostosowany do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Na dwóch peronach (nr 2 i 3) wybudowane będą windy. Znacznie lepszy dostęp na peron pierwszy zapewni platforma przyschodowa. Wyremontowane przejście pod torami będzie wyposażone w czytelne oznakowanie, nowe oświetlenie i monitoring. Szacowany koszt robót w Szczecinku to 2,4 mln zł.

Stacja Białogard będzie wygodniejsza dla osób niepełnosprawnych. PLK wybierze wykonawcę, który zamontuje na schodach prowadzących na perony platformy umożliwiające wjazd na perony. Będzie również czytelne oznakowanie i monitoring. Kamery umożliwią nadzór i ewentualne wsparcie służb ochrony. Szacowany koszt robót to prawie pół miliona zł.

PLK konsekwentnie podnosi standard obsługi na stacjach i przystankach. Zarządca infrastruktury planuje dostosować do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się także przejścia pod torami w Koszalinie i Sławnie. Stacja Koszalin zostanie wyposażona w dwie windy, a stacja Sławno w 4 platformy przyschodowe. Obecnie trwają już prace w Międzyzdrojach. PLK remontuje tam perony i zamontuje windy - informuje PKP PLK SA.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: