Drawscy seniorzy podsumowują rok

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-05-31 10:40:25
Drawscy seniorzy podsumowują rok
  • Foto: TV Gawex

Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz uczestniczył w uroczystym spotkaniu z okazji I -szej rocznicy powołania Stowarzyszenia Seniorów w Drawsku Pomorskim. Organizacja ta jest ważnym ośrodkiem aktywności dla drawskich seniorów w ciągu roku organizuje bowiem liczne aktywności i atrakcje tak ważne dla tej grupy wiekowej. Drawscy seniorzy są aktywni, pomysłowi i swoim optymizmem chcą zarażać innych dlatego ich stowarzyszenie stale powiększa liczbę swoich członków. Nie obca jest im też działalność na rzecz innych.

Obchody jubileuszu odbyły się w piątek, 27 maja br. w Stanicy nad Okrą. Stowarzyszenie Seniorów w Drawsku Pomorskim zostało powołane i zarejestrowane 5 czerwca 2015 roku. W ostatnim dniu ubiegłego roku liczyło 95 członków, zaś obecnie 120.
Już pierwszy rok działalności obfitował w ciekawe wydarzenia. Seniorzy zwiedzili m.in. Międzyzdroje, uczestniczyli w spotkaniach integracyjno- rozrywkowych połączonych z poczęstunkiem i muzyką, spotkaniach wigilijnych, Dniu Babci i Dziadka, czy w wycieczce do Górki Klasztornej. Dziesięć osób wzięło udział w dwutygodniowej rehabilitacji w Kołobrzegu, były także szczepienia przeciw grypie. W październiku ub. roku i marcu br. organizacja rozprowadziła dla potrzebujących aż 45 ton jabłek.
Jak podkreślają członkowie Stowarzyszenia, wszystkie te przedsięwzięcia zostały zrealizowane dzięki wsparciu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe oraz drawski Urząd Miejski. 
Drawscy seniorzy podsumowują rok

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: