Za nami druga edycja IRAS CUP w Czaplinku

  • KW
  • 2016-05-30 11:54:39
Za nami druga edycja IRAS CUP w Czaplinku
  • Foto: TV Gawex

Od czwartku do niedzieli (26-29.05) w Czaplinku miała miejsce czterodniowa, ostra rywalizacja młodych piłkarzy. Wszystko w ramach Turnieju Piłki Nożnej Dla Dzieci IRAS CUP. To już druga tego typu impreza, która z roku na rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. Tegoroczny turniej można już śmiało zaliczyć do międzynarodowego, gdyż udział w nim wzięły także drużyny z zagranicy.

IRAS CUP w Czaplinku to impreza skierowana do młodych adeptów piłki nożnej. To właśnie na takich turniejach wyrastają przyszłe gwiazdy futbolu. Pierwsza edycja, jak powiedzieli nam organizatorzy, spotkała się z ogromnym zadowoleniem uczestników oraz rodziców, dlatego postanowiono kontynuować to sportowe wydarzenie, które, jak się okazuje, jest również doskonałą promocją miasta Czaplinek.

Turniej rozpoczął się w czwartek (26.05) uroczystym przemarszem z czaplineckiego rynku na stadion, gdzie zaprezentowały się wszystkie zespoły. W tegorocznej edycji udział w rozgrywkach wzięły dzieci i młodzież z roczników 2003, 2005 i 2007 - w sumie 36 drużyn, co daje 432 zawodników oraz 72 opiekunów i trenerów. 

Nastawienie i duch rywalizacji wśród zawodników były na zaskakująco wysokim poziomie. Każda drużyna była świadoma swoich umiejętności, jednak nie brakowało również lekcji pokory, których na każdym kroku udzielali zawodnikom trenerzy. Nie zabrakło również łowców talentów, którzy właśnie na takich turniejach poszukują przyszłych gwiazd futbolu. Na Czaplineckim IRAS CUP głównie poszukiwani byli młodzi bramkarze. Wszystko za sprawą szkółki bramkarskiej, która gościła na tegorocznej edycji.

Oprócz rywalizacji na boisku, organizatorzy zapewnili uczestnikom IRAS CUP, a przy okazji mieszkańcom Czaplinka, inne atrakcje. Jedną z nich był koncert zespołu Talisman ze Szczecinka. W piątkowy wieczór, na scenie czaplineckiego amfiteatru,wystąpił lider zespołu "Talisman"- Krzysztof Tomaszewicz wraz z tancerkami. Wokalista nie tylko skupił się na wykonaniu utworów muzycznych, lecz przede wszystkim starał się nawiązać bliski kontakt z publicznością. Podczas koncertu zapraszał wybrane osoby do wspólnego tańca, rozdał również wiele gadżetów z logo zespołu.

Obszerna relacja z Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci IRAS CUP już dzisiaj (30.05) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galerie zdjęć dostępne są tutaj: http://www.gawex.pl/galerie/id/3263/IRAS-CUP-CZAPLINEK/1 oraz http://www.gawex.pl/galerie/id/3265/IRAS-CUP-CZAPLINEK-DZIEN-2/1

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Mirosław 2016-05-30 19:28

Super Impreza. Brawo Czaplinek, że udało wam się coś takiego ogarnąć

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: