Tytuły Mistrza Polski dla badmintonistów z UKS Gwda Wielka

• 2016-05-30 07:31:58

W sobotę 28 maja 2016 w Lubniewicach odbyły się VI Amatorskie Mistrzostwa Polski w Badmintonie. UKS Gwda Wielka reprezentowało 2 juniorów Piotr Kozioł i Fabian Ziemnicki oraz 2 seniorów Dariusz Schmidt i Tadeusz Jakimiec. Na stracie stanęła cała czołówka amatorskiego badmintona z Polski.

Udział zawodników UKS Gwda Wielka zakończył się olbrzymim sukcesem i tak Dariusz Schmidt zdobył 3 tytuły Mistrza Polski w grze pojedynczej, w grze mieszanej w parze z Justyną Grzybek z Zielonej Góry i w grze podwójnej startując w parze z naszym juniorem Piotrem Kozłem. W kategorii 50+ Tadeusz Jakimiec został Mistrzem Polski w grze pojedynczej, a nasz drugi junior Fabian Ziemnicki zdobył brązowy medal w kategorii C w grze pojedynczej.

Na duże wyróżnienie zasługuje 3-krotny tytuł Mistrza Polski dla naszego instruktora Dariusza Schmidta, a także udział Piotra Kozła (17 lat), który w najsilniejszej konkurencji kategorii A zdobył 5 miejsce, będąc jednocześnie najmłodszym uczestnikiem tej grupy, a swój sukces przypieczętował zdobywając I miejsce w grze podwójnej. Jest to bez wątpienia największy sukces klubu z Gwdy Wielkiej w całej jego historii.