Świętowali jubileusz 25-lecia!

  • KW
  • 2016-05-28 17:57:42
Świętowali jubileusz 25-lecia!
  • Foto: TV Gawex

Podczas Powiatowego Dnia Dziecka organizowanego w Szczecinku 28 maja br. świętowano jubileusz 25-lecia programu ''Starszy brat, starsza siostra''. Było gromkie sto lat oraz przepyszny urodzinowy tort.

Program "Starszy Brat, Starsza Siostra" w Polsce wystartował pierwszy raz właśnie w Szczecinku. I nieprzerwanie, od 1991 roku działa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Ideą programu jest tworzenie par przyszywanego rodzeństwa. Jak mówią koordynatorzy projektu, polega on na tym, że łączy się w pary wolontariuszy, młodych, aktywnych ludzi, którzy chcą coś w życiu innych zmienić i chcą dać coś od siebie oraz dzieci w danym momencie z jakimś problemem, niekoniecznie w wielkim kryzysie. Czasami to są dzieci z rodzin ubogich, czasami dzieci samotnych matek potrzebujące wsparcia, przyjaciela i mentora. Sama idea programu zakłada właśnie bycie pewnego rodzaju mentorem. Młoda osoba ma pokazywać jeszcze młodszej, którą ma pod opieką, jak można w fajny i aktywny sposób spędzać czas dzieciństwa, pokazywać lepsze strony tego okresu. Projekt zakłada również pomoc, na przykład w odrabianiu lekcji, a także służeniem radą przy rozwiązywaniu codziennych kłopotów.

Z okazji 25-lecia programu zorganizowano konkurs, w którym wolontariusze mogli opowiedzieć między innymi o tym jak udział w programie zmienił ich życie, a także jakie emocje im wówczas towarzyszyły. Konkurs ''Starszy brat, starsza siostra - moja historia'' miał formę pisemną i wyniki konkursu prezentowaliśmy w artykule: PROGRAM ''STARSZY BRAT, STARSZA SIOSTRA'' ŚWIĘTUJE 25-LECIE. Natomiast oficjalna i uroczysta impreza urodzinowa z tortem miała miejsce podczas Powiatowego Dnia Dziecka w Szczecinku. 

Relacja z 25-lecia w najbliższy poniedziałek (30.05) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: