Trwa wymiana tablic na ścieżce turystyczno-spacerowej w Bornem Sulinowie

  • KW
  • 2016-05-27 10:43:55
Trwa wymiana tablic na ścieżce turystyczno-spacerowej w Bornem Sulinowie
  • Foto: UM Borne Sulinowo/www.bornesulinowo.pl

Trwa wymiana tablic na ścieżce turystyczno-spacerowej w Bornem Sulinowie. W 2010 r. powstała trasa o długości ok. 13 km, która połączyła cenne historycznie i przyrodniczo miejsca i obiekty znajdujące się na terenie miasta. Charakterystycznym jej elementem było aż 21 informacyjnych tablic usytuowanych w ważnych historycznie punktach miejscowości. Każda z tablic zawierała informacje (w trzech wersjach językowych-polskiej, angielskiej i niemieckiej) o historii i przeznaczeniu danego obiektu w okresie, gdy na terenie Bornego Sulinowa stacjonowały wojska niemieckie, a później radzieckie. Tablice zilustrowane zostały historycznymi fotografiami.

O planach borneńskiego Urzędu Miasta informowaliśmy w artykule: Tablice informacyjne w Bornem Sulinowie zostaną odnowione

Przez 6 lat drewniane elementy konstrukcji tablic stopniowo uległy biodegradacji i wymiana starych tablic na nowe była przysłowiowym „ostatnim dzwonkiem”. Nowe oznakowanie ścieżki turystyczno-spacerowej jest dużą zmianą pod względem informacyjnym, jak również jakości wykonania tablic. Zmianie uległa też liczba tablic – będzie ich teraz aż 25. Oprócz zmodyfikowanych dotychczasowych treści, na nowych tablicach znalazł się schemat miasta z zaznaczonym przebiegiem trasy oraz QR kod. Poprzez kod będzie można przejść na stronę internetową z pełną informacją i unikatowymi fotografiami z dziejów danego obiektu.

info: www.bornesulinowo.pl

Trwa wymiana tablic na ścieżce turystyczno-spacerowej w Bornem Sulinowie

Komentarze (1)

ZP 2016-05-27 19:03

A kiedy weżmiecie się za naprawę i pomalowanie ławek ?????

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: