Rowerowe Pomorze Zachodnie. Zbudują 1100-kilometrową sieć tras rowerowych!

  • KW
  • 2016-05-25 14:04:30
Rowerowe Pomorze Zachodnie. Zbudują 1100-kilometrową sieć tras rowerowych!
  • Foto: TV Gawex

Już niedługo województwo zachodniopomorskie może stać się prawdziwym rajem dla rowerzystów! Dzięki wdrażanemu właśnie programowi budowy sieci tras rowerowych, na terenie naszego województwa ma powstać ponad 1000-kilometrowy szlak dla fanów dwóch kółek. Dzisiaj (25.05) w Urzędzie Miasta w Szczecinku odbyło się podpisanie listów intencyjnych w tej sprawie.

Rowerowe Pomorze Zachodnie – pod taką nazwą odbyła się o godzinie 12:00 konferencja prasowa w szczecineckim Urzędzie Miasta. Celem tego spotkania było zaprezentowanie programu, który zakłada stworzenie na terenie województwa 1100 kilometrów tras rowerowych, które tworzyć mają jedną spójną całość. W konferencji udział wzięli: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj, pełnomocnik marszałka do spraw komunikacji rowerowej Wanda Nowotarska oraz włodarze zachodniopomorskich miast i gmin: przedstawiciele miasta Koszalin, powiatu Wałeckiego a także gmin: Biały Bór, Borne Sulinowo, Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Ostrowice, Połczyn Zdrój, Szczecinek (miasto i gmina), Wałcz (miasto i gmina), Wierzchowo, Złocieniec.

Realizatorem tego zadania będzie Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jak podkreślił Wicemarszałek Sobieraj, program finansowany będzie z wielu źródeł, między innymi z Regionalnego Programu Operacyjnego, Programu Rozwoju Europy Środkowej Interreg czy z kontraktów samorządowych.

Podczas konferencji głos zabrał Burmistrz Miasta Szczecinek, Jerzy Hardie-Douglas, który wyraził swoje zadowolenie z udziału Szczecinka w tym wielkim projekcie. Także włodarze innych miast i gmin nie kryli swojej radości z planów rowerowych dotyczących Pomorza Zachodniego. Jak zgodnie zaznaczyli, będzie to ogromna atrakcja naszego regionu.

W ramach dzisiejszego spotkania zostały podpisane listy intencyjne z włodarzami poszczególnych miast i gmin, którzy także na makiecie przedstawiającej siec tras rowerowych symbolicznie się podpisali. Dzisiaj zawiązana została oficjalna współpraca, dzięki czemu już za kilka lat będziemy mieli kompletną infrastrukturę rowerową i bez problemów dojedziemy rowerem na przykład ze Szczecinka do Szczecina. Zakończenie projektu przewidziane jest na rok 2019. 

Relacja z podpisania listu intencyjnego już dzisiaj (25.05) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Rowerowe Pomorze Zachodnie. Zbudują 1100-kilometrową sieć tras rowerowych!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: