Euro 2016. Licencjonowana Strefa Kibica w Szczecinku - start 10 czerwca!

  • KW
  • 2016-05-25 13:43:27
Euro 2016. Licencjonowana Strefa Kibica w Szczecinku - start 10 czerwca!
  • Foto: archiwum TV Gawex

Trwają ostatnie przygotowania do piłkarskiego święta, które rozpocznie się 10 czerwca 2016 roku. Mowa tu o rywalizacji drużyn w ramach turnieju EURO 2016, wśród których znalazła się także reprezentacja Polski. Mieszkańcy Szczecinka będą mogli znowu razem kibicować biało-czerwonym w specjalnie do tego przygotowanej licencjonowanej Strefie Kibica, która zlokalizowana zostanie pod szczecineckim Zamkiem.

Pod szczecineckim Zamkiem, nad jeziorem Trzesiecko, 10 czerwca stanie ogromny telebim, na którym przez miesiąc mieszkańcy naszego miasta i turyści będą mogli oglądać piłkarską rywalizację. Telebim został zakupiony przez miasto specjalnie na Euro, jednakże wykorzystywany będzie również przy innych okazjach. Nabyty on został w ramach leasingu ze spłatą 5-letnią przez SAPiK. To dość duży wydatek, ale uważam, że jest racjonalny. Coraz więcej jest różnych imprez obsługiwanych przez telebimy, a wypożyczanie jest bardzo drogie -  mówi nam Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas. Na pewno w tym roku telebim obsłuży również kino letnie, które mam nadzieję zabawi nad Trzesieckiem dłużej niż w roku ubiegłym - dodaje.

Strefa Kibica w Szczecinku ruszy 10 czerwca, natomiast zlikwidowana zostanie 10 lipca. Mam nadzieję, że codziennie w naszej strefie będą setki osób. Liczę, że pogoda dopisze, a wszystko będzie odbywało się z pełną kulturą i będziemy tutaj mogli kibicować naszym zawodnikom i nie tylko aż do samego końca turnieju - podsumował burmistrz. W licencjonowanej przez UEFA strefie znajdzie się zaplecze gastronomiczne, sanitarne, punkt medyczny czy stoisko z pamiątkami. Przypomnijmy, Reprezentacja Polski zagra w fazie grupowej trzy mecze: 12 czerwca z Irlandią Północną, 16 czerwca z Niemcami oraz 21 czerwca z Ukrainą. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: