Zawody spławikowe na jeziorze Bystrzyno Małe

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-05-25 12:10:54
Zawody spławikowe na jeziorze Bystrzyno Małe
  • Foto: Grzegorz Szczepański

Celem tych zawodów było pokazanie zdobytej wiedzy i umiejętności podczas naszych spotkań szkółkowych, ale również pozyskanie finansów na kolejne zawody, które chcemy zorganizować 4 czerwca dla dzieci niepełnosprawnych pod patronatem Burmistrza Świdwina i Wiadomości Wędkarskich

W dniu 22 maja po raz pierwszy odbyły się długo przygotowywane przez adeptów Świdwińskiej Szkółki Ekologiczno - Wędkarskiej zawody spławikowe dla seniorów.

O godzinie 7.00  nad jez. Bystrzyno Małe rozległ się sygnał na zbiórkę wydany trąbką przez naszego najmłodszego adepta Adasia Rzepkowskiego, który to w tym dniu był odpowiedzialny za wydawanie sygnałów dźwiękowych. Następnie przywitaliśmy przybyłych gości i przedstawiliśmy wszystkim naszą ekipę sędziów odpowiedzialnych za przeprowadzenie zawodów pod moim okiem. Po krótkim instruktażu nastąpiło losowanie stanowisk a odpowiedzialną osobą za losowanie była nasza Emilka Rzepkowska. Najmilszym chyba elementem tych zawodów było to, że na zawody zgłosiło się 35 zawodników nie tylko tu ze Świdwina ale i też z Koszalina, Sławoborza, Łęg i Reska. Dużą tego zasługą była pomoc kol. Zbyszka Szewczyka, który to w naszym imieniu zapraszał swoich znajomych na te zawody, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni.

Podczas czterogodzinnego trwania zawodów porządku i przestrzegania przepisów pilnowali nasi sędziowie kontrolni: Maciej Klimczak, Marcin Jawilak i Maciej Rzepkowski. Ryby podczas zawodów jak to ryby. Były, ale w wodzie. Zdarzało się, że w siatkach również. Wszyscy zawodnicy narzekali na ciągłe zmiany pogodowe i ciśnieniowe, co było przyczyną niezbyt wielkich wyników końcowych.

Po czterogodzinnym wędkowaniu Adaś dał ostatni sygnał oznaczający koniec zawodów. Sędzia główny Kuba Klimczak z sędziami wagowymi Kajtkiem Rzepkowskim i Bartkiem Czerniawko przystąpili do ważenia ryb. Zawodnicy, którym sędziowie zważyli ryby, mogli się spakować i dostać się na miejsce zbiórki, na którym już czekał poczęstunek  w postaci pieczonej kiełbaski i kaszanki jak i przepysznego ciasta i napojów przygotowane przez rodziców Agnieszkę Marczak, Kasię Klimczak i Dominika Jawilaka, którzy to również podczas zawodów częstowali na stanowiskach kawą, herbatą i ciastem.

 Info: Grzegorz Szczepański

Zawody spławikowe na jeziorze Bystrzyno Małe

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: