IV Koncert Talentów w Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego

  • KW
  • 2016-05-24 15:08:56
IV Koncert Talentów w Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego
  • Foto: TV Gawex

Wtorkowe przedpołudnie (24.05) upłynęło w Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego pod znakiem muzyki. Prezentowali się soliści i instrumentaliści. Po raz czwarty w historii szkoły zorganizowano Koncert Talentów.

W naszej szkole już po raz czwarty odbywa się Koncert Talentów, więc wszystkie dzieci, które chciały, mogły zaprezentować swoje talenty przed całą szkołą - mówi nam organizator wydarzenia, nauczyciel  muzyki Pan Bogusław Reszke. Sala gimnastyczna w Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego wypełniona została uczniami oraz artystami, których dzisiaj zaprezentowało się dokładnie 22. Największa liczba występujących zaprezentowała swoje talenty wokalne. Nie zabrakło również pokazu jo-jo, pokazu akrobatycznego, a także występu na żywo szkolnej orkiestry.

Jak zaznacza nasz rozmówca, uczniowie chętnie zgłaszają się do Koncertu Talentów, a nawet organizowane są eliminacje, które dopiero po pozytywnym przebiegu, pozwalają na zaprezentowanie się przed całą szkołą. Przy pierwszej edycji mieliśmy problem, ponieważ uczniowie nie byli chętni do wzięcia udziału w tym koncercie. Teraz jest całkiem odwrotnie, musimy organizować eliminacje do konkursu - dodaje.

Dyr. szkoły Rafał Stasik  również popiera tą akcję  - cieszę się, że ten konkurs talentów stał się naszą tradycją. Występy naszych uczniów przynoszą wiele satysfakcji  i publiczność i im samym. Najmłodsi są zawsze  gorąco oklaskiwani co ich dodatkowo mobilizuje do pracy i wysiłku.

Wychowanie muzyczne jest ważnym elementem edukacji podstawowej poprzez muzykę, śpiew taniec dzieci uczą  się ekspresji i wyrażania radości życia. Nasi uczniowie na lekcjach często śpiewają piosenki, a dzięki wpadającej w ucho melodii łatwiej zapamiętują słowa i  całe sentencje - mówią nam Panie Stańczyk Marzena i Fryś Magda, wychowawczynie klas O, które przygotowywały dzieci do  tegorocznych występów.

Wśród  wykonawców  mogliśmy usłyszeć między innymi: Karolinę Pawluś, Zofię Salmaonowicz, Natalię Rettel, Narię Tomkiewicz, Kaję Leśniewską. Zosia Salmaonowicz  wykonała utwór Radioactive zespołu Imagine Dragons. Ola Białoch  zaprezentowała utwór " Love Yourself". Wiele radości sprawił publiczności występ dzieci z klasy IIB, który zaprezentował znany i lubiany  utwór "Acapulco" Ricchi E. Poveri, a także  "Kamień z napisem LOVE"  oraz "Quero" Violetty. Klasa IIA zaśpiewała piosenkę dedykowana "Dla mamy i taty". Następnie  mogliśmy usłyszeć Milenę Wójcik w piosence Wehikuł czasu i Milenę i Zuzannę Dębicką w utworze "Do Kołyski". Koncert zamykała Gabrysia Tyluś w autorskim utworze "Wariatka", której na gitarze towarzyszyła Monika Kruger oraz Zosia Salamanowicz w  piosence "Say Something"

Na koniec wszyscy występujący zaprosili do wspólnego śpiewania  utworu "Ale to już było" całą zgromadzoną na sali widownię

Na krótką relacja z koncertu zapraszamy Państwa już jutro (25.05) do TV Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: