Niepotrzebne kafelki, cement i klej oddaj do schroniska

  • KW
  • 2016-05-24 09:25:15
Niepotrzebne kafelki, cement i klej oddaj do schroniska
  • Foto: TV Gawex

Szczecineckie Schronisko dla Zwierząt od wielu lat jest stawiane jako wzór do naśladowania dla innych tego typu placówek w Polsce. W połowie kwietnia informowaliśmy o opinii wydanej przez Główny Inspektorat Weterynarii, który okrzyknął placówkę przy ulicy Rybackiej w Szczecinku jako wzorcową. Niemniej jednak kierownictwo schroniska nie spoczywa na laurach i ciągle dąży do poprawy warunków, w których mieszkają zwierzęta.

Tydzień temu ruszyła kolejna akcja organizowana przez Schronisko w Szczecinku. Tym razem prośba jest o kafelki, cement i klej, które przydadzą się do kolejnych remontów. Całe tegoroczne lato chcemy poświęcić na kolejne remonty. W schronisku nigdy nie jest tak, że można spocząć na laurach. Cały czas jest coś do roboty. Trzeba odnawiać, reperować, poprawiać, modernizować. Bo zwierzęta, mimo że mają zabawki, smakołyki, to i tak najlepsza ich zabawa to psocenie, a poza tym jeszcze niszczą i brudzą. Wprawdzie jeszcze tak bardzo brudno nie jest, bo boksy wewnętrzne były odnawiane w 2013 roku, ale tam, gdzie psy skaczą, już to tak ładnie nie wygląda. I właśnie tam, gdzie jest brudno od łapek, tam mogłaby przyjść glazura w różnych wielkościach i kolorach. Taka spontaniczna mozaika - mówi Danuta Kadela, kierownik Schroniska w Szczecinku i zaznacza, że placówka przyjmie pojedyncze kafelki, a zagospodarowana zostanie każda ich ilość. Resztki cementu czy kleju też się przydadzą. Zamiast wyrzucać, prosimy o przyniesienie do schroniska. Razem możemy stworzyć naszym psom pokoiki czyste, jak nowe - podsumowuje D. Kadela. 

Kilka dni temu zakończył się także remont psich wybiegów, który mógł zostać przeprowadzony dzięki datkom z akcji 1% za rok 2014. Nasze psy mają teraz 6 wielkich wiat, które będą je chronić przed wszelkimi zmianami atmosferycznymi. Wydaliśmy na to całą kasę z 1% za 2014 rok, a i tak nasi kochani sponsorzy p. Urszula i p. Stevens jeszcze dołożyli, bo zabrakło. Aby ruszyć dale,j musimy czekać do października na kolejną kasę. Wtedy zrobimy jeszcze 5 wiat i psy będą zabezpieczone na lata. Wtedy wystarczy już tylko coroczna konserwacja. Tam, gdzie udało się sięgnąć ładowarką, zostały postawione wielkie donice z Placu Wolności - opowiada kierownik schroniska. Chcemy żeby było ładnie, schronisko nie musi być ponure i smutne. Chcemy też, żeby nasze psy miały wzbogacone środowisko na wybiegach, żeby były szczęśliwe i miały jak w domu, albo i lepiej.
Wszystko to możemy zrobić dzięki Państwa wsparciu. Zapraszamy wszystkich do schroniska, pokażemy na co poszły Państwa pieniądze i na co jeszcze potrzebujemy. Dziękujemy za wszystko i prosimy o dalsze wsparcie naszych podopiecznych. To nie ich wina, że stali się bezdomni. Mają jednak szczęście w nieszczęściu, bo pomagają im dobrzy ludzie -
dodaje.

Niepotrzebne kafelki, cement i klej oddaj do schroniska

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: