Festyn parafialny w parafii pw. Ducha Świętego

  • KW
  • 2016-05-23 11:04:45
Festyn parafialny w parafii pw. Ducha Świętego
  • Foto: TV Gawex

Parafia pw. Ducha Świętego w minioną niedzielę 22 maja otworzyła sezon festynów organizowanych przez nasze szczecineckie parafie. Niedzielna impreza na terenie hali Ślusarnia zgromadziła sporo wiernych, tak dorosłych jak i dzieci. Atrakcje przygotowane przez organizatora były bardzo różnorodne, dzieki czemu nie było czasu na nudę. Chętni mogli między innymi postrzelać do tarczy razem z Bractwem Kurkowym czy zjeść pyszne ciasta domowego wypieku.

Niedzielny festyn parafii pod wezwaniem Ducha Świętego zainaugurował cykl parafiad w naszym mieście. Kolejność tych wydarzeń, podyktowana jest imieninami parafii obchodzonych wg. kalendarza liturgicznego. Parafiada to długa tradycja naszej parafii. Wiemy, że tworzymy wspólnotę, która zasadniczo spotyka się w kościele na liturgii i nabożeństwach modlitewnych, ale oczywiście wiarą mamy żyć na co dzień, nie tylko w kościele. Wiara ma też owocować w naszej codzienności - w pracy, zabawie, czy w uprawianiu sportu i innych rozrywkach - mówi nam ojciec Arkadiusz Sojka, Proboszcz Parafii pw. Ducha Świętego w Szczecinku.

Na tegorocznej scenie parafiady jak zwykle pojawiło się mnóstwo talentów, nie tylko młodych, ale również nieco starszych. Jednak jedną z głównych atrakcji, cieszących się ogromnym zainteresowaniem, był taniec z księdzem. Tym razem na parkiecie stanęli trzej ojcowie: Proboszcz Arkadiusz Sojka, ojciec Paweł Zyskowski oraz ojciec Paweł Burda. Każda z parafianek, która chciała zatańczyć z wybranym księdzem, musiała uiścić drobną opłatę. Najmłodsi brali także udział w wielu ciekawych konkurencjach sportowych oraz plastycznych. Ogromną popularnością cieszył się konkurs na namalowanie podobizny ulubionego ojca lub siostry zakonnej. Trzeba przyznać, że w niektórych przypadkach podobieństwo było niesamowicie uderzające. Organizatorzy zadbali również o stoiska gastronomiczne, na których można było zjeść np. pyszne, domowej roboty ciasta.

Na dłuższą relację z tego wydarzenia zapraszamy Państwa do czwartkowego programu w Telewizji Gawex oraz do serwisu informacyjnego Echa Dnia 23 maja.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: