Szczecinecka Straż Miejska umilała czas mieszkańcom Juchowa

  • KW
  • 2016-05-23 09:34:45
Szczecinecka Straż Miejska umilała czas mieszkańcom Juchowa
  • Foto: Straż Miejska Szczecinek

W sobotę (21.05) Straż Miejska w Szczecinku we współpracy ze Strażą Miejską w Bornem Sulinowie, z okazji 10-lecia Stowarzyszenia POMOST, przeprowadziła wspólne działania w miejscowości Juchowo. Pomiędzy wieloma atrakcjami, jakie zostały przygotowane przez organizatorów, oczywiście nie zabrakło miejsca na konkursy z zakresu bezpieczeństwa.

Na początku milusińscy dzielnie odpowiadali na pytania, które nie zawsze były takie łatwe. Najmłodsi wcielili się także w uczestników ruchu drogowego i poruszając się autochodzikiem pokazywali, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. W pełnym skupieniu słuchali poleceń oraz wykonywali zadania. Dla starszych uczestników przygotowano konkurencje z użyciem alkogogli, czyli okularów imitujących wpływ alkoholu na organizm człowieka. Aby mogli zobaczyć jak upośledzane są zmysły czy zaburzona zostaje koordynacja ruchowa przez m.in. alkohol, musieli oni pokonać specjalnie przygotowany tor, co wymagało szczególnej koncentracji. Na koniec każdej konkurencji zawodnicy otrzymywali od mundurowych upominki w postaci odblasków, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze nie tylko pieszych, ale i rowerzystów.

Świetna zabawa połączona z edukacją -, tak można podsumować ten wspaniały dzień w Juchowie. To nie jedyne działania Straży Miejskiej w Szczecinku przeprowadzone w tym dniu. W godzinach południowych mundurowi byli ze swym autochodzikiem i alkogoglami na terenie Ślusarni, gdzie na specjalne zaproszenie, mogli towarzyszyć w organizowanym tam wydarzeniu - podsumowuje mł. spec. Paulina Peciak-Nazarewska ze Straży Miejskiej w Szczecinku.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: