Tym razem grali za ratuszem. Streetball 2016

  • KW
  • 2016-05-23 09:14:30
Tym razem grali za ratuszem. Streetball 2016
  • Foto: TV Gawex

W sobotę 21 maja na parkingu za ratuszem odbył się 12 Ogólnopolski Festiwal Koszykówki Ulicznej „Streetball za ratuszem 2016“ . Przez ostatnie 11 lat turniej rozgrywany był na Placu Wolności. W związku z trwającym remontem , zmieniła się lokalizacja i w tym roku zawody zostały rozegrane na parkingu za ratuszem.

Do Szczecinka w tym roku zjechało 12 drużyn. Zawodnicy reprezentowali m.in. Szczecin, Piłę, Koszalin, Władysławowo, Gniezno, Złotów i oczywiście Szczecinek. W pierwszej fazie zespoły rywalizowały systemem "każdy z każdym", w dwóch grupach. Po rozegraniu fazy grupowej rozgrywane zostały „play off-y“. Były to bardzo ciekawe i zacięte pojedynki. W kilku z nich do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W finale spotkały się drużyny z Piły i Szczecina. Była to powtórka z 2013 roku! W tamtym finale również spotkały się "Plastry z Piły" i  "Zwycięzcy Szczecin" . Również w tym roku wygrała drużyna ze Szczecina, pokonując pewnie zespół z Piły. W meczu o 3 miejsce gospodarze EMET Basket Szczecinek przegrali z drużyną Kaczogród Koszalin. Podczas turnieju zostały rozegrane również widowiskowe konkursy. W konkursie rzutów za 3 pkt. wygrał Marcin Zarzeczny ze Szczecina, konkurs wsadów wygrał Arek Kobus z Piły, drugie miejsce zajął Mateusz Bilski z Gniezna. To kolejny turniej, który stał na bardzo wysokim poziomie i zawodnicy dostarczyli wiele pozytywnych emocji - podsumował Szymon Kiedel, trener koordynator EMET BASKET Szczecinek.

Relacja z turnieju we wtorek, 24 maja, w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: