20 tysięcy złotych dla Zespołu Szkół Technicznych

  • KW
  • 2016-05-21 16:35:10
20 tysięcy złotych dla Zespołu Szkół Technicznych
  • Foto: TV Gawex

W dniach 21 i 22 maja w Szczecinku odbywa się pierwsza Ogólnopolska Konferencja pn. „Ochrona środowiska w chłodnictwie, klimatyzacji i systemach pomp ciepła”. Podczas wydarzenia został również podpisany list intencyjny pomiędzy Zespołem Szkół Technicznych, a Krajowym Centrum Innowacji w Szczecinku umożliwiający uczniom szkoły odbywanie praktyk na terenie firmy. Na rzecz szkoły przekazano także czek opiewający na 20 tysięcy złotych, który wykorzystany zostanie na zakup pomocy dydaktycznych.

Tematyka, którą podejmujemy w trakcie konferencji, spotkania branżystów z całego kraju, to ogromny segment ochrony naturalnego środowiska człowieka. Chcemy wskazać na wszelkie możliwości zapobiegania trucia atmosfery, naszego otoczenia, marnotrawstwa. Mało tego, chcemy też nawiązać współpracę z Zespołem Szkół Technicznych w Szczecinku, który będzie kształcić przyszłych specjalistów w tej branży – mówi Władysław Urbański, Prezes Krajowego Centrum Innowacji Chłodnictwa i Klimatyzacji z siedzibą w Szczecinku.

Uznając potrzebę daleko idącej lokalnej współpracy dążyć będziemy do postrzegania naszego regionu, jako ważnego w Polsce ośrodka rozwijającego ideę ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz promującego energię odnawialną. Pragnąc przyczynić się do stworzenia na terenie Powiatu Szczecineckiego warunków sprzyjających racjonalizacji zużycia energii i propagowania działań , których celem będzie ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, decydujemy się na nawiązanie współpracy i stymulowanie lokalnych inicjatyw i przedsięwzięć gospodarczych, wymianę doświadczeń i kontaktów, organizację szkoleń oraz kreowania nowoczesnego wizerunku szkolnictwa zawodowego otwartego na sugestie pracodawców, dostosowanego do potrzeb rynku pracy – zapisano w preambule listu intencyjnego, deklaracji współpracy Zespołu Szkół Technicznych i KCICiK. Dokument ten został podpisany dzisiaj 21 maja w trakcie konferencji, a jego depozytariuszem jest Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. 

W konferencji udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele administracji centralnej, samorządów terytorialnych oraz firm zrzeszonych w Krajowym Centrum Innowacji Chłodnictwa i Klimatyzacji. Drugiego dnia konferencji zaplanowano m.in. rejs statkiem po jeziorze Trzesiecko, co ma ścisły związek z promocją naszego miasta. 

Relacja z konferencji w poniedziałek (23.05) w TV GAWEX. Zapraszamy!

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: