Śpiewali po angielsku w szczecineckiej ''siódemce''

  • KW
  • 2016-05-21 10:03:40
Śpiewali po angielsku w szczecineckiej ''siódemce''

W piątek, 20 maja w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku odbył się I Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej.

Uczniowie podzieleni zostali na trzy kategorie: klasy czwarte, piąte i szóste. Każdą klasę mogły reprezentować maksymalnie dwa czternastoosobowe zespoły, przedstawiające wybrany przez siebie anglojęzyczny utwór. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Jak mówią nauczycielki języka angielskiego, takie konkursy to doskonała forma nauki języka obcego, a szczególnie zapoznania się z wymową i samym słownictwem. Poniżej przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Klasy czwarte – klasa IV c w składzie: Hubert Wachowiak, Iga Szulęcka, Amelia Swarcewicz, Natalia Babiak, Michał Bialic, Daria Markowska, Nadia Falk, Martyna Ksok, Aleksandra Tarasiewicz, Hanna Koszal, Roksana Gańska, Weronika Niedzielin, w utworze ‘BINGO’.

Klasy piąte – klasa V b reprezentowana przez: Julię Trusewicz, Julię Gadula i Oliwię Soroczyńska w utworze ‘COOL ME DOWN’.

Klasy szóste – klasa VI b wraz z solistą Szymonem Markiewiczem w angielskiej wersji utworu ‘EL SOLO MI’

Wszystkie zespoły biorące udział w konkursie spisały się na medal. Dominowała radosna atmosfera  - śmiechu  i śpiewów było, co niemiara. Nie tylko uczniowie świetnie się bawili, dyrekcja i grono pedagogiczne również poczuli klimat angielskich rytmów. Organizatorzy zapewniają, że nie był to pierwszy tego typu konkurs. 

info: organizatorki konkursu - nauczycielki j. angielskiego z SP nr 7

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: