Wyróżnienia, podziękowania i awanse. Powiatowy Dzień Strażaka

  • KW
  • 2016-05-20 13:53:56
Wyróżnienia, podziękowania i awanse. Powiatowy Dzień Strażaka
  • Foto: TV Gawex

Każdego roku, 4 maja, w Dzień Świętego Floriana swoje święto obchodzą strażacy. Święty Florian, a właściwie Florian z Lauriacum to męczennik i święty katolicki. Przypisywano mu obok funkcji wojskowych dowodzenie oddziałem gaśniczym. Według legendy, ocalił płonącą wioskę jednym wiadrem wody. Szczecineccy strażacy Powiatowy Dzień Strażaka obchodzili dzisiaj (20.05), tradycyjnie w Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica.

Tegoroczne spotkanie strażaków rozpoczęło się o godzinie 12:00. Powiatowy Dzień Strażaka zapoczątkowało złożenie oficjalnego meldunku i wprowadzeniu sztandarów. Później nastąpiło przywitanie gości przybyłych na to wydarzenie, wśród których pojawiły się między innymi władze naszego powiatu, władze Powiatowej Straży Pożarnej oraz strażacy zawodowi i ochotnicy. 

Dzisiejsze spotkanie było zdecydowanie czasem podsumowań i podziękowań za ciężką i często bardzo niebezpieczną pracę. Z okazji święta wręczono wiele wyróżnień, odznaczeń i medali za działalność i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W trakcie gali znalazł się także czas na wręczenie awansów na wyższe stopnie służbowe. Wśród awansowanych znalazł się Komendant PSP w Szczecinku Adam Serafin, który otrzymał stopień starszego brygadiera. Podczas swojego przemówienia Adam Serafin zaznaczył, że na terenie powiatu szczecineckiego w roku 2015 odnotowano 900 zdarzeń, w których udział brało blisko 1750 zastępów straży pożarnej, gdzie znaczną część stanowili strażacy ochotnicy.   

W uroczystości wzięli także udział, ubrani w swoje odświętne mundury, uczniowie klas przeciwpożarowych ZS nr 6. Im także dziękowano za zaangażowanie i prace, jaką wykonują, by zostać zawodowymi strażakami i w przyszłości ratować życie ludziom. Całość przerywana była występami artystycznymi, które przygotowali uczniowie.

Dzisiejsze obchody podsumowały kolejny rok ciężkiej pracy strażaków. Relacja z wydarzenia już dzisiaj (20.05) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: