''Wygraj z rakiem'' - spotkanie dotyczące wirusa HPV i bezpłatnych szczepień

  • KW
  • 2016-05-20 12:42:57
''Wygraj z rakiem'' - spotkanie dotyczące wirusa HPV i bezpłatnych szczepień
  • Foto: TV Gawex

Stowarzyszenie Onkologia Szczecinecka zorganizowało wczoraj (19.05) w Centrum Konferencyjnym Zamek w Szczecinku spotkanie dotyczące zagrożeń i profilaktyki raka szyjki macicy oraz organizacji bezpłatnych szczepień przeciw HPV na terenie miasta Szczecinek. Zaproszeni zostali rodzice dziewcząt urodzonych w 2003 roku, do których skierowana jest kolejna edycja kampanii „Wygraj z rakiem” prowadzona w naszym mieście. W ramach spotkania wykład poprowadził doktor Marek Ogrodziński.

Wczoraj o godzinie 18:30 w sali konferencyjnej szczecineckiego Zamku Stowarzyszenie Onkologii Szczecineckiej rozpoczęło spotkanie związane z organizacją szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV.  Właśnie rozpoczyna się 8. edycja akcji szczepień finansowanych przez miasto Szczecinek, których realizacja powierzona została Onkologii Szczecineckiej poprzez konkurs ofert. Pisaliśmy o tym w artykule: Szczepienia przeciw HPV poprowadzi Onkologia Szczecinecka

Profilaktyka związana ze szczepieniami przeciwko wirusowi HPV jest rzeczą bardzo ważną. Dzięki temu możemy w przyszłości uniknąć problemów, a także chorób, które docelowo prowadzić mogą do choroby nowotworowej. O wszystkich zagrożeniach, a także o faktach i mitach na ten temat w swoim wykładzie opowiedział doktor Marek Ogrodziński, dyrektor medyczny szczecineckiego szpitala. Z wykładu przybyli na spotkanie dowiedzieli się między innymi o tym, w jaki sposób unikać zagrożeń związanych z zarażeniem wirusem, jakie czynniki mogą wpływać na rozwój wirusa, który prowadzi do raka szyjki macicy.

Na spotkanie przybyło kilkunastu rodziców, którzy z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji. Należy mieć nadzieję, że dzięki odpowiedniej profilaktyce, w każdym przypadku, uda się wygrać z nowotworem, z powodu którego umiera w Polsce aż 5 kobiet dziennie. 

Relacja ze spotkania już dzisiaj (20.05) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: