Międzyszkolna Spartakiada Gier i Zabaw Ruchowych

  • KW
  • 2016-05-19 14:55:40
Międzyszkolna Spartakiada Gier i Zabaw Ruchowych
  • Foto: TV Gawex

Międzyszkolna Spartakiada Gier i Zabaw Ruchowych to inicjatywa mająca na celu propagowanie sportu wśród najmłodszych. Właśnie dzisiaj (19.05) w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich odbyła się piętnasta edycja tej imprezy, w której udział wzięło około 150 osób z czterech szczecineckich szkół podstawowych.

15. Międzyszkolna Spartakiada Gier i Zabaw dla klas 1-3 rozpoczęła się oficjalnym przemarszem ekip o godzinie 9:00. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szczecineckich szkół podstawowych, którzy musieli zmierzyć się w wielu konkurencjach sportowych o miano najlepszego. Każdą szkołę reprezentuje grupa trzydziestu zawodników. Po dziesięć osób z klas pierwszych, drugich i trzecich. Zawodników mamy 120 plus osoby rezerwowe - mówi nam Alicja Jaroszyńska, organizator wydarzenia.

Spartakiady od zawsze miały na celu krzewienie idei sportu. Tak było także dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 7, gdzie od samego zwycięstwa, ważniejsze było, aby aktywnie spędzić czas i mieć możliwość rywalizacji na zasadach fair play. Cieszymy się, że jest takie zainteresowanie spartakiadą, a dzieci zostawiają tablety i komórki, aby wspolnie rywalizować i bawić się - dodaje w rozmowie z nami Alicja Jaroszyńska. Podczas spartakiady zawodnicy musieli zmierzyć się w kilkunastu bardzo wymagających konkurencjach. Były między innymi biegi z kozłowaniem piłki czy pokonywaniem przeszkód. Dla najlepszych przygotowane zostały oczywiście nagrody.

Dzisiejszą imprezę można zdecydowanie zaliczyć do udanych. Przez blisko dwie godziny młodzi sportowcy, z maksymalnym zapałem, rywalizowali o miano najlepszych. Nie zabrakło także dopingu, przede wszystkim uczniów z „siódemki”, którzy zagrzewali do wali zarówno swoją drużynę, jak i innych sportowców.

Relacja ze spartakiady dzisiaj (19.05) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: